Samsung Galaxy S IV bez ekranu AMOLED? Pogoń za specyfikacją może źle się skończyć

24-02-2013, 22:40

Większa rozdzielczość nie oznacza samych zalet, a za najlepszą specyfikację użytkownicy mogą zapłacić cenę większą, niż im się wydaje...

Firmy Apple można nie lubić, jednak jest cecha, za którą w moich oczach koncern ma dużego plusa: stara się nie ulegać panującym na rynku trendom. iPhone nie ma największego wyświetlacza i najszybszego procesora, ale sprzedaje się najlepiej - pomimo tego, że coraz większa grupa użytkowników woli jednak urządzenia konkurencji.

Galaxy S4

Galaxy S IV bez AMOLED?

Ostatnie doniesienia serwisu SamMobile wskazują na to, że Samsung nie zamierza powielać tej strategii. Nowy flagowiec koncernu ma zostać pozbawiony wyświetlacza AMOLED, którego budowa sprawia, że bardzo trudno uzyskać w nim wysokie zagęszczenie pikseli. Podczas gdy konkurenci prezentują w smartfonach matryce Full HD, koreański gigant prawdopodobnie nie chciał pozostać pod tym względem w tyle.

Każdy użytkownik nowoczesnego smartfona przyzna jednak prawdopodobnie, że dalsze powiększanie rozdzielczości wyświetlaczy jest już głównie zabiegiem marketingowym. Punkty są najczęściej tak małe, że po prostu i tak ich nie widać, a jeśli nawet - nie przeszkadza to bynajmniej w wykorzystywaniu telefonu.

Większa rozdzielczość, więcej kłopotów?

Nie każdy zdaje sobie natomiast sprawę z tego, że większa rozdzielczość ekranu w telefonie to konieczność generowania znacznie dokładniejszych grafik przez procesor. Wyświetlenie gry w rozdzielczości Full HD wymaga dużych mocy obliczeniowych, które z kolei błyskawicznie rozładowują baterię telefonu. Pościg za lepszą specyfikacją nie jest więc jednoznacznie korzystny.

Sonda
Planujesz zakup smartfona w ciągu najbliższych miesięcy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Zaskoczeniem może być również fakt, że w nowym Galaxy S IV ma się pojawić procesor Snapdragon 600 taktowany zegarem 1,9 GHz. Dobrze pamiętać, że Samsung buduje własne jednostki obliczeniowe Exynos, jednak zrezygnuje z nich prawdopodobnie w związku z tymczasowymi problemami z przegrzewaniem się nowych układów.

Według najnowszych doniesień, na pokładzie Galaxy S IV znajdziemy 4,99-calowy ekran SoLux, 2 GB pamięci RAM, 13-megapikselową kamerę, a także 16, 32 lub 64 GB miejsca na pliki. Urządzenie podobnie jak poprzednicy ma być dostępne w dwóch kolorach, a także - na szczęście - umożliwi łatwą wymianę baterii.


Źródło: SamMobile
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930