Rząd przyjął założenia do projektu noweli ustawy o RTV

GazetaPrawna.pl 14-07-2010, 08:44

Pojęcie audiowizualnych usług na żądanie, procentowe gwarancje emisji utworów w języku polskim czy ułatwienia dla niepełnosprawnych - to niektóre z przyjętych we wtorek przez rząd założeń do projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Jak poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu, projekt ustanawia ogólne reguły dla wszystkich usług medialnych, m.in. zakazuje nawoływania do nienawiści oraz proponuje rozwiązania ułatwiające osobom niepełnosprawnym (wzrokowo lub słuchowo) dostęp do programów. Zgodnie z propozycją - co najmniej 10 proc. programu - powinno być przekazywane w sposób umożliwiający odbiór przez te osoby.

W projekcie nowelizacji ustawy uregulowane ma być też nadawanie utworów słowno-muzycznych w języku polskim - 75 proc. nakazanego ustawą czasu nadawania w języku polskim powinno być emitowane w godzinach od 6 do 23 wieczorem.

W założeniach wskazano, że przerwa pomiędzy kolejnymi blokami reklamowymi w filmach fabularnych i telewizyjnych może wynosić 30 minut. Inne audycje będą mogły być przerywane co 20 minut. Reklamami nie będą przerywane serwisy informacyjne i magazyny na temat aktualnych wydarzeń, audycje o treści religijnej, audycje publicystyczne i dokumentalne krótsze niż 30 minut oraz audycje przeznaczone dla dzieci.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Rząd przyjął założenia do projektu noweli ustawy o rtv

PAP

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ustawa medialnatag telewizjatag RTVtag radiotag nowelizacje
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy