Rząd planuje nowe ulgi dla młodych i zarabiających niewiele

21-05-2019, 19:23

Rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają ułatwić młodym ludziom odnalezienie się na rynku pracy. Dzięki opracowywanym nowym ulgom podatkowym, kilkadziesiąt tysięcy młodych osób ma zyskać większą szansę na zatrudnienie. Ulgi mają dotyczyć również osób słabiej zarabiających.

W Polsce już funkcjonują pewne mechanizmy, które mają za zadanie zwiększenie szans na zatrudnienie osób ze świeżo zdobytym średnim wykształceniem, ale instytucje publiczne chcą zaproponować  nowe udogodnienia.

Piotr Arak, prezes Polskiego Instytutu Ekonomicznego, zauważa, że według propozycji nowej ustawy młodzi ludzie, do 24 czy też 26 roku życia, będą zwolnieni z płacenia podatku PIT.  Jednak tylko w przypadku umów o pracę. Prawdopodobnie dzięki temu liczba zawieranych umów o pracę zostanie zwiększona.

Kolejną zmianą wspomnianą przez Piotra Araka, a zapowiedzianą przez instytucje publiczne, jest zmniejszenie opodatkowania dla osób zarabiających do 44 tysięcy złotych rocznie. Będą one płaciły tylko 17% podatku dochodowego, w miejsce płaconych do tej pory 18%. Na to wszystko musimy jednak poczekać, aż zostaną przygotowane ostateczne projekty ustaw i zapadnie decyzja rządu, a później parlamentu.

Źródło: eNewsroom


Następny artykuł » zamknij

Groźna lawina ataków DDoS

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy