Rusza rejestracja na śląską edycję konferencji World Usability Day

PATRONAT MEDIALNY 29-10-2012, 08:30

Już 10 listopada w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się trzecia edycja konferencji World Usability Day Silesia (WUD Silesia). Czołowi eksperci użyteczności z Polski i z zagranicy zapraszają na wykłady i warsztaty pod tematem przewodnim "Użyteczność Systemów Finansowych". Organizatorem konferencji jest firma Future Processing. Rejestracja na konferencję rozpocznie się 29 października 2012, liczba miejsc jest ograniczona.

WUD Silesia 2012 ma charakter niekomercyjny, wstęp na imprezę jest bezpłatny. W ramach konferencji odbędzie się sześć warsztatów tematycznych, które poprowadzą specjaliści zajmujący się m.in. projektowaniem interaktywnych interfejsów użytkownika, badaniami użyteczności i projektowaniem usług. Równolegle do warsztatów zostanie przeprowadzonych pięć trzydziestominutowych wykładów w bloku „UX for beginners”.

Podczas bloku wykładów uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest Design Thinking, Service Design czy badania użyteczności. W ramach głównego bloku wykładowego przewidziane są trzy prelekcje dotyczące roli użyteczności w projektowaniu systemów finansowych. Ostatnim punktem programu będzie panel dyskusyjny, na którym pracownicy Future Processing wspólnie z zaproszonymi ekspertami zastanowią się nad użytecznością systemów finansowych w kontekście osób e-wykluczonych, przedstawiając również wyniki i wnioski płynące z pracy nad projektem „Senior”.

Projekt „Senior” rozpoczął się w lipcu 2012 i nadal jest rozwijany. Jego zadaniem jest zaprojektowanie rozwiązania edukacyjnego dla osób w wieku 50+, które ułatwiłoby im obsługę komputera oraz systemów e-bankingowych. W projekcie biorą udział członkowie firmowych Grup Eksperckich – Automation i User Experience, a także wolontariusze i studenci z Uniwersytetu Śląskiego.

Drugim z projektów towarzyszących konferencji jest projekt „Bankomat”. Eksperci z Future Processing postanowili zaprojektować i zbudować urządzenie symulujące pracę bankomatu, które pozwoli im zbadać, jaki wpływ na wrażenia użytkownika ma wydajność systemu i wygląd interfejsu. Projekt będzie można zobaczyć w działaniu podczas wystawy, na której przedstawione zostaną również narzędzia do badań i analiz UX/Usability.

Światowy Dzień Użyteczności to międzynarodowa inicjatywa non-profit, której głównym celem jest promowanie idei użyteczności i projektowania skoncentrowanego na użytkowniku. Śląska edycja to połączenie konferencji i warsztatów o profilu specjalistycznym z różnorodnymi wydarzeniami edukacyjnymi i informacyjnymi.

Głównymi odbiorcami tego spotkania są studenci ostatnich lat kierunków związanych z IT oraz wzornictwem, jak również młodzi profesjonaliści, przedsiębiorcy i przedstawiciele środowiska akademickiego.

Prelegentami WUD Silesia 2012 będą najwięksi specjaliści z kraju i zagranicy, między innymi: Wiesław Kotecki, Bartosz Mozyrko, Marta Więckowska, Chris Brooker, Bartosz Mucha, Agnieszka Szóstek, Dominik Paszkiewicz, Wiesław Bartkowski, Eric Brangier. Wśród prowadzących znajdują się również eksperci UX z Future Processing: Agata Bilnicka i Paweł Nowak. Sylwetki wszystkich prelegentów wraz z programem konferencji i tematami poszczególnych wystąpień będzie można znaleźć na profilu WUD Silesia: www.facebook.com/wudsilesia.

Patronami honorowymi imprezy są Marszałek Województwa Śląskiego, Narodowy Bank Polski oraz rektorzy Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach. Patronami merytorycznymi imprezy są School of Form, Design Silesia, CHI Polska, Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Górnośląski oraz Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego.

Pełny program konferencji znajduje się na stronie: wudsilesia.pl/konferencja


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy