Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rusza program Global EPIC Soft Landing

07-11-2018, 13:11

Uruchomiony właśnie przez dziewięć ekosystemów cyberbezpieczeństwa z sześciu krajów w tym także Polski, projekt, ułatwi firmom i przedsiębiorcom działającym w branży cyberbezpieczeństwa wejście na zagraniczne rynki. Projekt „miękkiego lądowania” przewiduje szereg ułatwień oraz system wsparcia dla nowych graczy, umożliwiając im bezpieczne poznanie nowego rynku.

Darmowy dostęp do sieci partnerskich ekosystemów prowadzących program, kontakt z potencjalnymi partnerami biznesowymi, informacje dotyczące sytuacji rynkowej oraz wsparcie w kwestiach prawnych to tylko niektóre elementy obarczonego niskim ryzykiem okresu próbnego, który obejmie przedsiębiorców i firmy cyberbezpieczeństwa wchodzące na międzynarodowe rynki. Ponadto nowi gracze będą mogli skorzystać z inkubatorów oraz przestrzeni przeznaczonej na organizację spotkań, a także otrzymają kluczowe informacje na temat rekrutacji utalentowanych pracowników. Dostęp do zasobów międzynarodowego rynku umożliwi zagranicznym przedsiębiorcom świadome wykorzystanie jego handlowych możliwości, a co za tym idzie rozpoczęcie stałej działalności na skalę międzynarodową.

David Crozier, prezes Global EPIC i kierownik Strategic Partnerships and Engagement w Centre for Secure Information Technologies (CSIT) na Queen’s University w Belfaście zaznacza, że jedną z podstawowych zasad programu Soft Landing jest ta dotycząca „glokalizacji”, próbująca sprostać ogólnoświatowym wyzwaniom cyberbezpieczeństwa, uzmysławiając jednocześnie partnerom skalę lokalnego otoczenia ekonomicznego. Program „miękkiego lądowania” to pierwszy przejaw skoordynowanych działań partnerów Global EPIC z całego świata, który wesprze innowacyjne spółki cyberbezpieczeństwa w trakcie wchodzenia na nowe rynki.

W skład Global EPIC wchodzą ekosystemy z Polski, Holandii, Kanady, Tajwanu, USA i Wielkiej Brytanii. Zagraniczne firmy pragnące wejść na polski rynek otrzymają pomoc od zlokalizowanego w Krakowie polskiego think tanku, Instytutu Kościuszki.

Źródło: Instytut Kościuszki


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Samsung



fot. HONOR








fot. Freepik