Rusza CYBERSEC - najważniejsza w Europie konferencja dotycząca cyberbezpieczeństwa

23-09-2016, 21:00
Aktualizacja: 26-09-2016, 13:55

Dwa dni intensywnych debat, 120 prelegentów z 20 krajów i ponad 700 uczestników z Europy i USA. Ludzie, którzy decydują o kształtowaniu polityki cyberbezpieczeństwa rządów i największych światowych firm. W poniedziałek w Krakowie rozpoczyna się CYBERSEC 2016 – najważniejsza w Europie konferencja poświęcona problemom bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Celem CYBERSEC jest wypracowanie strategicznych rekomendacji dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej i NATO.

Tematyka Forum to odpowiedź na aktualne potrzeby i wyzwania, przed którymi staje współczesny świat. Cyberbezpieczeństwo, cyberprzestępcy i cyberataki nie są już tylko domeną literatury SF. To codzienność, z którą muszą sobie radzić i obywatele i rządy większości europejskich państw.

- Czwarta rewolucja przemysłowa, która dokonuje się na naszych oczach oparta jest o nowe technologie.  W obliczu zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni, musimy zadbać o cyberbezpieczeństwo Polski i Europy - podkreśla dr Joanna Świątkowska dyrektor programowy CYBERSEC, ekspert Instytutu Kościuszki i dodaje, że jednym z najważniejszych wyzwań jest zapewnienie cyberbezpieczeństwa przemysłu. - Polska ma ogromny potencjał, by wyspecjalizować się w tej dziedzinie i stać się liderem zabezpieczania systemów sterowania przemysłowego. To kluczowe zwłaszcza w kontekście infrastruktury krytycznej i wchodzącej w jej skład energetyki, która szczególnie narażona jest cyberataki.

Za sprawą CYBERSEC stolica Małopolski już po raz drugi stanie się centrum międzynarodowej dyskusji o bezpieczeństwie cyberprzestrzeni. Wśród wielu potwierdzonych prelegentów znajdują się m.in: Jamie Shea - Zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa; Jarosław Gowin - Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji; Bogdan Świeczkowski - Prokurator Krajowy; Melissa Hathaway - były ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w administracji George’a W. Busha i Baracka Obamy, Starszy Doradca na Uniwersytecie Harvarda; Alastair Teare - CEO Deloitte w Europie Środkowej.

Podobnie jak w zeszłym roku, panele dyskusyjne Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa będą toczyły się w ramach czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Wojsko, Przyszłość i Biznes.
W programie konferencji pojawią się również sesje specjalne dedykowane problemowi cyberprzestępczości. Wśród wiodących zagadnień tegorocznej edycji znalazły się m.in. kwestie budowy regionalnego systemu cyberbezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej, cyberobrony państw NATO, walki z terroryzmem za pomocą cybernarzędzi, czy rosnącego deficytu wśród cyberspecjalistów oraz tworzenia start-upów w domenie cyberbezpieczeństwa.

Celem konferencji CYBERSEC jest wypracowywanie strategicznych decyzji, mających na celu poprawę poziomu cyberbezpieczeństwa w poszczególnych sektorach gospodarki, państwach i całej Europie. Rekomendacje pomogą również wzmocnić współpracę pomiędzy państwami Grupy Wyszehradzkiej, Morza Bałtyckiego i innymi państwami Europy Centralnej w ochronie cyberprzestrzeni.

Partnerzy strategiczni CYBERSEC: Deloitte, IBM, Cisco, Microsoft, PKO Bank Polski, PGZ Polska Grupa Zbrojeniowa, PZU, T-Mobile. Partnerzy główni konferencji: PGNiG, Exatel, Tauron, Comarch, Thales, PKP Cargo. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kościuszki. Dziennik Internautów objął patronat medialny nad konferencją.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy