Router idealny dla gamera

07-09-2018, 19:10

Utrata zasięgu w czasie wideorozmowy, wolno ładująca się strona, zacinający się film, a zwłaszcza lagi w czasie gry, to problemy dotykające użytkowników komputerów. Jak im zapobiec? Gwarancją bezproblemowego korzystania z internetu jest odpowiedni sprzęt, a router Wi-Fi to jedna z części systemu, które wpływają na jakość połączenia.

Jakość połączenia nie zależy tylko od routera. Na to, jak szybki będzie internet, z którego korzystamy, wpływ ma wiele czynników. Procesor komputera, karta sieciowa, karta graficzna, to niektóre elementy, których wydajność, decyduje o prędkości łączenia z siecią.

Grupą, która najbardziej docenia szybkość łącza, są prawdopodobnie gracze. To właśnie dla nich istotne jest, czy połączenie z internetem nie zostanie zerwane, w najmniej odpowiednim momencie rozgrywki. Założeniem, jakim kierują się gamerzy, podczas wyboru routera, jest zapewnienie, o szybkości urządzenia łączącego z siecią, ponieważ natychmiastowa reakcja w grach online może przesądzić o wygranej lub przegranej. Jaki więc router jest dla gamera idealny?

Do gier online, polecane są przede wszystkim urządzenia kablowe. Dają one pewność stałego połączenia z internetem. W przypadku bezprzewodowych dochodzi czasem do natychmiastowej utraty zasięgu. A co jeżeli z sieci domowej korzysta kilku użytkowników? Ważna jest stabilność, router powinien łączyć urządzenia, przez osobne kanały z siecią, tak by nikt nie tracił na jakości połączenia. Nie często jest też możliwe, żeby router WiFi znajdował się w tym samym pomieszczeniu, w którym jest komputer gracza. Łącze może napotkać różne utrudnienia, np. ściany, które mogą zaburzyć sygnał.

Kolejny problem, który może przeszkodzić w grze online, to zakłócenia. Zwykłe routery najczęściej działają tylko na jednym paśmie 2,4 GHz. Dla zwykłych użytkowników sieci takie zaburzenia mogą nie mieć znaczenia, ale dla gamerów, mogą mieć istotny wpływ na rozgrywkę. Dlatego tak ważne, by wybierane urządzenie miało dwa pasma, jedno 2,4 GHz, a drugie 5 GHz.

Na koniec pamiętajmy, że na sukces gamera składa się zawsze wiele czynników: doświadczenie, sprzęt, czy odpowiednie warunki techniczne, w tym szybkość sieci.

Źródło: EZVIZ


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930