RIM zabezpieczy urządzenia z Androidem, iOS

29-11-2011, 09:52

BlackBerry Mobile Fusion będzie nowym rozwiązaniem firmy RIM, ułatwiającym zarządzanie tabletami i smartfonami w firmach i organizacjach. Będzie ono współpracować także z urządzeniami na Androidzie i iOS. W ten sposób RIM, chcąc nie chcąc, godzi się z obecnością rywali w obszarze produktów dla firm.

RIM to taki producent smartfonów, któremu ufają firmy i organizacje rządowe. Problem jednak w tym, że pracownicy coraz częściej przynoszą do pracy swoje własne urządzenia i chcą z nich korzystać (tzw. konsumeryzacja). To stawia przed firmami nowe wyzwania w zakresie zarządzania urządzeniami i przede wszystkim danymi, jakie się na tych urządzeniach znajdują.

BlackBerry Mobile Fusion to przedstawione dziś rozwiązanie RIM, które ma ułatwić zarządzanie tymi różnymi urządzeniami, nawet jeśli działają one w oparciu o Androida lub iOS. Bazuje ono na BlackBerry Enterprise Server i umożliwia zarządzanie z poziomu jednej webowej konsoli. Ma ułatwić m.in.:

  • zarządzanie zasobami firmy;
  • zarządzanie zasadami bezpieczeństwa;
  • zabezpieczanie utraconych lub skradzionych urządzeń (zdalne blokowanie i usuwanie danych);
  • administrowanie użytkownikami i grupami;
  • zarządzanie aplikacjami;
  • zarządzanie łącznością (Wi-Fi, VPN).

Czytaj: RIM przygotuje smartfona z BBX OS

Nie wszystkie urządzenia użytkowników będą gwarantować ten sam poziom funkcjonalności. Firma RIM oczywiście przekonuje, że najlepszym wyborem są smartfony i tablety jej produkcji, które dzięki technologii BlackBerry Balance mogą oddzielać zawodowe aktywności użytkownika od tych prywatnych. Mimo to nie da się nie zauważyć nowości, jaką jest wsparcie dla smartfonów i tabletów od konkurencji.

Krok RIM można uznać za odpowiedź na działania Google'a i Apple'a, które również dążą do wypromowania korporacyjnych funkcji w swoich systemach mobilnych. Atutem RIM staje się w tym momencie doświadczenie na rynku produktów dla firm oraz właśnie uniwersalność usługi. Decyzja o wsparciu dla Androida i iOS z pewnością nie była łatwa, ale wydaje się słuszną odpowiedzią na faktyczne potrzeby.

Wcześniej rozwiązania podobne do Mobile Fusion oferowały mniejsze firmy, np. MobileIron, Zenprise, Good Technology i in.

Obecnie BlackBerry Mobile Fusion jest na etapie wczesnych testów beta. Na rynku ma się pojawić pod koniec marca 2012 r. Więcej informacji na stronie www.blackberry.com/mobilefusion.

Czytaj: RIM: Nowe smartfony z systemem BlackBerry 7


Źródło: RIM
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930