RIM może wkrótce zmienić szefa

03-01-2012, 20:24

Research In Motion może wkrótce wybrać nowego szefa - poinformował kanadyjski "National Post". Inwestorzy bardzo pozytywnie zareagowali na takie wiadomości.

Akcje kanadyjskiego producenta smartfonów zyskały na giełdzie 7% po tym, jak inwestorzy dowiedzieli się, że RIM może wkrótce zmienić swojego szefa. Obecnie wyniki firmy pozostawiają bardzo wiele do życzenia.

Czytaj także: Argentyna zablokowała sprzedaż urządzeń firmy Apple

Według National Post w wyścigu po fotel dyrektora generalnego Research In Motion prowadzi obecnie Barbara Stymiest zasiadająca już teraz w zarządzie firmy. Doniesienia o istotnych zmianach w korporacji produkującej popularne urządzenia BlackBerry ma pochodzić od "źródeł związanych z wydarzeniami".

- Każde rozmowy o niezależnym szefie dodadzą firmie skrzydeł - uważa analityk Colin Gillis z BGC Partners. - Zwiększy to prawdopodobieństwo tego, że giełdowa wartość firmy się podniesie. Warto zauważyć, że tylko w ostatnim roku walory RIM straciły ponad 75% swojej wartości.

Zdaniem analityków obecnie niemal każdy ruch związany z wymianą zarządu firmy będzie korzystny. Wizja bankructwa kanadyjskiego producenta smartfonów staje się na razie jednak coraz bardziej realna. Sama firma nie chce komentować rewelacji przekazywanych przez National Post.

Czytaj także: RIM ma problemy z kolejną nazwą


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy