Questorio - badanie opinii na mobilnych urządzeniach dotykowych

01-04-2010, 00:49

Pod koniec marca br. firma 4 Web Solutions wprowadziła na rynek system Questorio, który umożliwia łatwe i szybkie badanie opinii klientów z zastosowaniem mobilnych urządzeń dotykowych.

Klienci mogą wypełnić krótkie, 30 sekundowe ankiety tuż po wykonanej usłudze, kiedy procent udzielanych odpowiedzi jest najwyższy. Obsługa całego systemu odbywa się z poziomu strony www. Wyniki badań przedstawiane są w czasie rzeczywistym w postaci prostych wykresów, diagramów i tabelek.

Questorio na Archos 5 IT
fot. - Questorio na Archos 5 IT
Do przeprowadzania badań w systemie Questorio nie wykorzystuje się papierowych kwestionariuszy tylko mobilne urządzenia dotykowe marki Archos 5 Internet Tablet z systemem operacyjnym Android i 5'' ekranem dotykowym. Do zestawu dołączany jest router, który zapewnia połączenie z internetem za pomocą sieci komórkowej.

Można również przeprowadzać badania w tym systemie za pomocą własnych urządzeń mobilnych (także telefonów komórkowych). Ważne jest by urządzenia te posiadały system operacyjny Android. W takim przypadku wystarczy zainstalować darmowe oprogramowanie do badań, dostępne na stronie questerio.pl lub w Android Market oraz zakupić tzw. "Pakiety wypełnień" – klient płaci bezpośrednio za wypełnienia swoich ankiet.

Zdaniem przedstawicieli 4 Web Solutions oferowana przez nich usługa generuje dużo niższy koszt badania w porównaniu do papierowych ankiet, a ponadto zapewnia dużo większy wskaźnik osób zainteresowanych udziałem w ankietach, co ma gwarantować m.in. innowacyjność rozwiązania.

W niedalekiej przyszłości twórcy systemu Questorio planują rozwój oprogramowania na platformę mobilną firmy Apple oraz wejście na rynki zachodnie.

Osobom i firmom zainteresowanym rozwiązaniem Questorio twórcy oferują wynajem urządzeń do testów. Szczegóły na stronie: questorio.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Questoriotag badania opiniitag badaniatag ankiety
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031