Qualcomm Toq - zegarek z baterią na kilka dni i refleksyjnym wyświetlaczem

05-09-2013, 13:13

Nie tylko Samsung wypuści zegarek do końca tego roku. Podobne ambicje ma Qualcomm, którego zegarek ma mniej funkcji, a jednak może być bardziej praktyczny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dzień po tym jak Samsung przedstawił swój inteligentny zegarek Galaxy Gear, firma Qualcomm zapowiedziała wprowadzenie na rynek podobnego urządzenia o nazwie Toq. Co ważne, Toq reprezentuje nieco odmienną filozofię. 

Toq - po prostu drugi wyświetlacz

Toq ma być urządzeniem mniej samodzielnym, które będzie czymś w rodzaju dodatkowego wyświetlacza dla smartfona. W przeciwieństwie do zegarka Samsunga, Toq nie będzie miał kamery, jego ekran będzie nieco mniejszy (1,55-cala), a procesor będzie słabszy (200 Mhz). Producent nie wspomina też o czujnikach, takich jak akcelerometr.

zdjęcie

Ten zegarek ma służyć do wyświetlania powiadomień oraz obsługiwania prostych aplikacji, takich jak odtwarzacz. Będzie można zarządzać wiadomościami, rozmowami, powiadomieniami. Urządzenie będzie kompatybilne z Androidem 4.0.3, a deweloperzy będą mieli możliwość dostosowania swoich aplikacji do wysyłania powiadomień na ten zegarek.

To wszystko tworzy obraz urządzenia o mniejszych możliwościach niż Samsung Galaxy Gear, ale pod pewnymi względami Toq może być lepszy.

Refleksyjny wyświetlacz, bateria na kilka dni

Przede wszystkim Toq będzie oferował niezłą jakość obrazu dzięki wyświetlaczowi Mirasol, który wykorzystuje światło odbite. Jest to technologia zbliżona do E-ink, ale wspiera kolory i umożliwia wyświetlanie elementów ruchomych. Jest też energooszczędna.

Mirasol zapewni zegarkowi Toq dobrą widoczność obrazu w świetle dziennym, nawet bardzo silnym. Pozwoli też na żywotność baterii do kilku dni, a nie po 25 godzinach używania jak w przypadku Samsunga. Do tego zegarek Toq będzie ładowany bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii Qualcomm WiPower LE.

Ponadto zegarek Toq będzie dostępny w wersji z bezprzewodowymi słuchawkami. Ma się pojawić na rynku w IV kwartale tego roku.

zdjęcie

Sonda
Które urządzenie prędzej byś kupił?
  • Sasmung Galaxy Gear
  • Toq
wyniki  komentarze

Oddać osiągi za wygodę?

Podsumowując - urządzenie Toq będzie mniej samodzielne, ale z pewnych względów może być o wiele wygodniejsze w użyciu. Nie wywołuje takiego szumu, jak Galaxy Gear, ale w rzeczywistości o wiele łatwiej można sobie wyobrazić korzystanie z niego.

Co prawda, Galaxy Gear zaskoczył liczbą dostępnych aplikacji, ale przecież i tak trzeba mieć do niego smartfona, na którym możemy mieć aplikacje. Od zegarka wiele osób oczekuje niezawodności i prostoty, które znajdziemy w urządzeniu Toq.

Poniżej film prezentujący urządzenie:Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.