Pulp - pierwszy film z premierą na Xbox Live - wideo

04-03-2013, 14:20

Pulp będzie pierwszym filmem w historii, którego premiera odbędzie się poprzez konsolę gier i usługę Xbox Live. Właściwie... dlaczego by nie?

Film pt. Pulp to produkcja niezależna, komedia opowiadająca o wydawcy komiksów, który został zaangażowany przez policję do walki grupą przestępczą. Co jednak najciekawsze, premiera tego filmu będzie miała miejsce na platformie Xbox Live, a nie w kinach lub na DVD.

Microsoft od dawna chce przekonać ludzi, że Xbox Live to szerzej pojęta rozrywka, a nie tylko gry. W grudniu 2011 roku platforma Xbox Live została rozszerzona o możliwość oglądania telewizji. Potem pojawiła się usługa Xbox Music. Były też plotki sugerujące, że Microsoft może wydać tańszą wersję Xboksa służącą tylko do odbioru usług audiowizualnych, bez możliwości grania.

Premiera na Xbox jest tania

No dobrze, ale czy producent filmu może zyskać dzięki premierze na Xbox? Przede wszystkim warto być pierwszym filmem z premierą na Xboksie. Dzięki temu o Pulp pisze dziś wiele poczytnych gazet.

Poza tym twórca filmu Adam Hamdy powiedział BBC, że dla filmów niezależnych najlepsze są premiery cyfrowe. Premiery kinowe wymagają nakładów na dystrybucję filmu i promocję. Zdaniem Hamdy'ego sprzedaż filmów na nośnikach DVD powoli zamiera z powodu "ryzyka piractwa" oraz rosnącej popularności sprzedaży cyfrowej (zob. BBC, Film to be distributed via games console for first time).

Sonda
Premiera filmu na Xboksie to dobry pomysł?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Kolejne premiery za pasem?

Przedstawiciele Microsoftu mówią, że film Pulp jest dobrze dopasowany do gustów posiadaczy Xboksa. Początkowo będzie on oferowany w Wielkiej Brytanii, ale w razie sukcesu Microsoft może rozszerzać jego dostępność na innych rynkach i może próbować kolejnych premier filmowych.

W chwili obecnej nie tylko Microsoft próbuje zrewolucjonizować telewizję czy raczej "domowe usługi audiowizualne". Apple i Google mogą wciąż podejmować próby z rozwiązaniami Apple TV i Google TV. Nadal bowiem telewizja jest ważnym medium rozrywkowym, które nie tyle odchodzi do lamusa, ile wymaga modernizacji. Xbox, mimo iż kojarzony jest z grami, wydaje się najbliższy sprostania temu wyzwaniu.

Poniżej zwiastun filmu Pulp:


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930