Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przycisk WikiLove ma zachęcić do pomocy w rozwoju Wikipedii

27-06-2011, 11:52

Coraz większy nacisk na jakość artykułów w Wikipedii sprawia, że zmniejsza się liczba nowych internautów chętnych do rozbudowywania popularnej internetowej encyklopedii.

W ostatnich latach zespół Wikipedii robił bardzo wiele, by podnieść jakość serwowanych internautom materiałów. Niedawno pomoc w merytorycznej korekcie artykułów zadeklarowali również niektórzy wykładowcy Politechniki Warszawskiej.

>>Czytaj także: Facebook, Twitter, Wikipedia... narzędzia unijnych polityków

Sonda
Edytujesz teksty w Wikipedii?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tak wysokie wymagania dotyczące jakości tekstów sprawiają, że wielu internautów zwyczajnie boi się dzielić swoją wiedzą w obawie przed krytyką ze strony bardziej doświadczonych kolegów. Aby zmienić taki stan rzeczy, już wkrótce zaprezentowany zostanie przycisk WikiLove.

Dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownicy Wikipedii będą mogli składać wyrazy uznania autorom znajdujących się w witrynie artykułów. Do podziękowań w formie tekstowej będzie można załączyć również dowolny obrazek.

Pomysł na motywowanie internautów w ten sposób może się wydać niecodzienny, jednak badania, które przytacza WikiMedia wskazują na to, że aż 78 proc. użytkowników chętniej edytuje teksty, po tym jak otrzyma dowolną związaną z tym pochwałę.

Nowi redaktorzy Wikipedii otrzymują coraz więcej ostrzeżeń
fot. - Nowi redaktorzy Wikipedii otrzymują coraz więcej ostrzeżeń
Choć funkcja w domyśle ma służyć przekazywaniu pozytywnych informacji, można się spodziewać, że część tego typu prywatnych wiadomości może również dotyczyć wątpliwości związanych z opisywanymi w danych artykułach tematami.

Nowości pojawią się już 29 czerwca, najpierw w anglojęzycznej wersji Wikipedii.

>>Czytaj także: Skynet nadchodzi: Roboty będą miały swój własny internet


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: WikiMedia