Prowadzisz startup z obszaru transportu? Rusza program FM Open Lab

20-05-2020, 13:51

Inicjatywa FM Open Lab jest skierowana do wszystkich początkujących przedsiębiorców działających w obszarach logistyki miejskiej, przyszłości transportu, zielonego łańcucha dostaw, robotyzacji automatyzacji oraz waloryzacji danych i blockchain, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.

Program wsparcia uruchomiony został przez FM Logistic CE, operatora logistycznego, działającego w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech należącego do Grupy FM. Inwestuje ona w innowacje od 1967 roku, oferując rozwiązania logistyczne, transportowe oraz usługi pakowania.

Hasło przewodnie inicjatywy to "Turn your ideas into reality". Program ma zachęcać startupowców do podjęcia wyzwania i rozpoczęcia działań.

- Mamy dużą świadomość zmian, jakie dokonują się poprzez nowe technologie. Jesteśmy niewątpliwie firmą zorientowaną na przyszłość, dlatego dzisiaj, jako pierwszy gracz na rynku operatorów logistycznych otwieramy drzwi jeszcze szerzej na nowe rozwiązania, aby kontynuować dynamiczny postęp technologiczny – mówi Aleksander Kupryjaniuk, Innovation Project Manager w FM Logistic Centralna Europa, oraz dodaje – Już przed oficjalnym uruchomieniem projektu mieliśmy pierwsze zgłoszenia. Liczymy na to, że jeszcze w tym kwartale kolejne firmy podejmą wyzwanie.

Program FM Open Lab opiera się na trzech filarach, na które składają się finansowanie, know-how i mentoring. Akcelerator pomagać będzie w uzyskaniu środków z funduszy inwestycyjnych, przewidując w dalszej perspektywie budżet na tzw. seed funding, czyli zapewnienie środków na rozpoczęcie biznesu. W finansowaniu dla wybranych startupów zapewnione będą przestrzenie co-workingowe w ponad 20 centrach logistycznych, biurach FM oraz biurach partnerów (VCs, akceleratory).

Dodatkowo, korzystając z wieloletniego doświadczenia, firma FM Logistic CE oferować będzie wsparcie na etapie opracowywania projektu i zapewnienie ekosystemu swojej działalności – dostęp do platform i całej infrastruktury, dostarczanie danych operacyjnych, pomoc ekspertów. Dzięki temu startup będzie mógł skupić się na najważniejszym przedmiocie swojej działalności, czyli tworzeniu innowacji.

Program FM Open Lab wystartował w Polsce, Czechach i Słowacji jednocześnie, a gdy nabierze tempa, zostanie powielony we wszystkich krajach, w których operuje FM Logistic CE.

Szczegóły na stronie FM Open Lab


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag transporttag startupytag logistykatag akcelerator
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31