Proseed tłumaczy, dlaczego startupy upadają

02-08-2011, 18:02

Ukazał się trzynasty numer magazynu o biznesie technologicznym Proseed, a w nim m.in. opracowanie raportu Startup Genome, analizującego przyczyny sukcesów i porażek firm z Doliny Krzemowej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Czytasz Proseed?
  • tak
  • nie
  • nie słyszałem o tym magazynie
wyniki  komentarze

Dokument stworzony przez kalifornijski fundusz Blackbox przy współpracy z uniwersytetami Stanford i Berkeley powstał w oparciu o sondaż, w którym wzięło udział ponad 600 młodych firm technologicznych.

Z raportu wynika, że zespoły składające się z założycieli z doświadczeniem technicznym i biznesowym osiągają o 30 proc. wyższe zyski, startupy niegenerujące jeszcze zysków przeceniają rozmiar swojego rynku aż stukrotnie, a najczęstszą przyczyną upadku firm jest zbyt szybkie wchodzenie w fazę skalowania (dostosowywanie struktury do bardzo dużej liczby klientów).

>> Czytaj też: Miesięcznik biznesowy Proseed w wersji audio

Wszystkie 14 wniosków wraz z fazami rozwoju i typami osobowości startupów opisano w artykule „Startup po kalifornijsku” w najnowszym numerze magazynu Proseed. Poza tym w numerze: wywiady z inwestorem Maciejem Hazubskim (IQ Partners) i przedsiębiorcą Łukaszem Twardowskim (Use It Better!) oraz kolejne teksty z cykli poświęconych zarządzaniu zespołem, sprzedaży, inwestycjom oraz technologii.

Magazyn można pobrać za darmo w formacie PDF na stronie proseedmag.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.