Prawie 210 mln domen w internecie

03-06-2011, 11:07

Nowych adresów w sieci przybywa coraz szybciej, a najchętniej rejestrowane są domeny .com.

Niedawno informowaliśmy o szybko rozwijającym się rynku domen w Polsce, natomiast nowe adresy chętnie rejestrują internauci niemal z całego świata.

>>Czytaj także: Nastolatek sprzedał swoją nerkę, by kupić iPada 2

Sonda
Masz swoją domenę w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według raportu VeriSign pod koniec pierwszego kwartału 2011 roku liczba zarejestrowanych domen wynosiła ponad 209,8 milionów, co jest wzrostem o 15,3 mln (7,9 proc.) rok do roku. O tym, że rynek dopiero się rozwija, może świadczyć fakt, że zainteresowanie rejestracją domen wciąż rośnie i największe było w pierwszym kwartale tego roku, kiedy to zarejestrowano 4,5 mln adresów.

Największą popularnością cieszą się kolejno domeny: .com, .de, .net, .uk, .org, .info, .nl, .eu, .cn oraz .ru. Choć domen najwyższego poziomu jest ponad 240, aż 61 proc. rejestrowanych nazw tworzonych jest w ramach powyższej listy.

Najczęściej odnawiane są adresy .com i .net, których tylko w ostatnim kwartale przybyło ponad osiem milionów. Nieco wzrosło również znaczenie domen przypisywanych konkretnym państwom. Domeny .uk zdołały wyprzedzić .org, zrzucając je na piąte miejsce w rankingu, natomiast .nl oraz .eu przesunęły kojarzoną z Chinami domenę .cn.

>>Czytaj także: Dwa lata semantycznej wyszukiwarki Wolfram Alpha


Źródło: VeriSign
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy