Polski startup w świecie projektowania 3D

14-03-2018, 20:10

Technologia 3D ze względu na drogie i skomplikowane oprogramowanie nie jest jeszcze dostępna dla każdego. Może się to zmienić dzięki zastosowaniu modelu, w którym pliki 3D będzie mógł edytować każdy i to na dowolnym urządzeniu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z polskiej platformy iMeshup do współdzielenia plików 3D, która swoją pierwszą wersję testową uruchomiła zaledwie miesiąc temu, korzystają już zespoły Microsoft, EA, Magic Leap oraz Oculus.

1000-krotna kompresja plików 3D, którą umożliwia projekt, pozwala je wyświetlać na większości urządzeń przez zwykłą przeglądarkę internetową. Aktualna wersja platformy pozwala edytować pliki .obj .fbx .dae i .skp czyli najpopularniejsze rozszerzenia z programów SketchUp, Blender i Autodesk. Pliki po uploadowaniu przez użytkownika do chmury obliczeniowej można oglądać, edytować i komentować - tak jak dokumenty w Google Docs.

Do wyświetlania grafik wykorzystuje się technologię WebGL, dzięki czemu system jest w pełni kompatybilny z najpopularniejszymi przeglądarkami (Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera, Microsoft Edge oraz Internet Explorer). Platforma używa także zestawu efektów postprocesowych - Grain, Bloom, Refraction, SSAO (Screen Space Ambient Occlusion), FXAA (Fast Approximate Anti-Aliasing), God Rays (Volumetric Light Scattering) i HDR.

Ważną cechą tej platformy jest możliwość udostępniania plików osobom, z którymi współpracujemy. Mogą one po otwarciu przesłanego linka sprawdzić, jak ma wyglądać model 3D oraz jakie jego elementy trzeba zmienić. Plik może na raz oglądać kilkadziesiąt osób, niedługo również na tabletach i smartfonach. Ułatwi to komunikację w międzynarodowych zespołach i sprawdzenie projektu niezależnie od tego, czy ma się dostęp do komputera, czy też korzysta się z urządzenia mobilnego.

Źródło: iMeshupSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.