Polski pomysł w światowym finale Microsoft Imagine Cup

25-07-2017, 09:11

W Seattle w dniach 24-25 lipca odbywa się finał firmowanego przez Microsoft konkursu Imagine Cup - technologicznych mistrzostw świata młodych programistów. Polskę reprezentuje zespół Idea_hunters z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Magdalena Lebiedziewicz, Bartosz Dudziński i Paweł Pieczonka – to członkowie ekipy Idea_hunters, pracującej pod opieką mjra dr. inż. Mariusza Chmielewskiego z Instytutu Systemów Informatycznych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zespół wystartował w krajowych eliminacjach konkursu z projektem, który z militariami ma niewiele wspólnego.

Elephant to projekt tzw. „textronicznego ubranka” niemowlęcego dla dzieci w wieku do 12 miesięcy. Jego głównym zadaniem jest monitorowanie funkcji życiowych dziecka, a także stymulowanie prawidłowego rozwoju układu mięśniowego. Prototyp zakłada zintegrowanie przygotowanej autorskiej elektroniki odpowiedzialnej m.in. za: pomiary temperatury i potliwości ciała, aktywności mięśniowej i oddechowej oraz funkcji serca. Zbierane w ten sposób dane tworzą całościowy obraz stanu zdrowia niemowlaka. W przypadku wykrycia niepożądanych objawów, rozwiązanie natychmiast informuje rodzica lub opiekuna o wystąpieniu nieprawidłowości i potencjalnym zagrożeniu.

54 zespoły z różnych zakątków świata, w tym zespół z Polski, walczą o nagrodę główną w wysokości 100 tys. dol. Zwycięski projekt i drużyna ogłoszone zostaną już 27 lipca.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WATtag ubranko dla niemowląttag Elephant
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy