Polski MSN oficjalnie wystartował

24-06-2008, 19:03

Polska wersja portalu MSN została dziś oficjalnie uruchomiona. MSN Polska to jednocześnie pierwszy samodzielny portal z rodziny MSN w Europie Środkowej.

Portal www.msn.pl w wersji finalnej został uruchomiony po czterech miesiącach testów wersji beta. Podążając za trendem serwisów społecznościowych MSN obiecuje internautom funkcjonalności związane z rozrywką i multimediami.

Na portalu znajdzie się m.in. galeria klipów wideo, współtworzona również przez użytkowników. Internauci mogą korzystać także z kanałów tematycznych, dostarczających wiadomości ze świata, informacji sportowych, gospodarczych, plotek oraz informacji o pogodzie.

Partnerem MSN w Polsce jest wydawca Gazety Wyborczej, Agora S.A., która dostarcza treści informacyjne. Dostawcami treści do polskiej wersji MSN są również Sony BMG, MTV oraz Starlounge.

Portal integruje się ze wszystkimi rozwiązaniami z rodziny Windows Live, tym samym zapewniając użytkownikom możliwość korzystania z pełnej oferty online przygotowanej przez Microsoft. Na portalu udostępniona zostanie również powierzchnia reklamowa obsługiwana przez Agorę.

Na całym świecie z portali z rodziny MSN korzysta miesięcznie ponad 465 milionów unikalnych użytkowników. Mają oni do dyspozycji 21 wersji językowych w 42 krajach.

Wejście na rynek takiego giganta jest godne odnotowania, ale rewolucji na polskim rynku portali w tej chwili nikt się nie spodziewa. Oferta Microsoftu nie odbiega od tego, czym Polacy cieszą się od wielu lat w wydaniu polskich portali, a sama marka z pewnością nie oszołomi Polaków (przekonały się już o tym eBay oraz AOL). Z drugiej jednak strony trzeba przyznać, że MSN został przygotowany dość starannie, czego o eBayu i AOL nie można było powiedzieć. Choć jest jeszcze kilka rzeczy, np. wideo na stronie głównej portalu, które niezbyt poprawnie wyświetlają się w popularnej wśród Polaków przeglądarce Opera.


Następny artykuł » zamknij

Nokia kupuje Symbiana

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Windows Livetag MSNtag Microsofttag Agora
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031