Polska w ogonie pod względem dostępności do szerokopasmowego internetu

GazetaPrawna.pl 13-06-2010, 12:29

Polska zajmuje piąte miejsce od końca wśród krajów OECD pod względem dostępności jej mieszkańców do szerokopasmowego internetu. Na stu Polaków korzysta z niego tylko 12 osób, to dwukrotnie mniej niż średnia w klubie najbardziej rozwiniętych gospodarek świata i trzykrotnie mniej od najlepszych.

Szerokie pasmo jest jednym z kluczowych elementów budowy nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki. Obecnie w krajach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – według najnowszych danych z grudnia 2009 roku, opublikowanych w piątek – są 283 miliony abonentów mających dostęp do szerokopasmowego internetu. Statystyki te uwzględniają także Chile, najnowszego 31. członka organizacji.

Przeciętna dla wszystkich państw członkowskich elitarnego klubu gospodarczego wzrosła do 23,3 abonentów, wobec 22,8 w czerwcu 2008 roku.

Największymi fanami tych nowoczesnych technologii dostępu do internetu są Skandynawowie - w pierwszej dziesiątce znajdują się cztery kraje nordyckie (Dania, Norwegia, Islandia, Szwecja), a czołówkę uzupełniają Holendrzy, Szwajcarzy i Koreańczycy. Sklasyfikowana na pierwszym miejscu Holandia – 37,1 użytkowników na stu mieszkańców – dzieli praktycznie to podium z Danią, z identycznym wskaźnikiem, tyle że abonentów holenderskich (6,1 mln) jest trzykrotnie więcej niż w mniejszej Danii (2,05 mln).

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule Tadeusza Barzdo pt. Polska wciąż w ogonie pod względem dostępności do szerokopasmowego internetu

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy