Polska ma Ustawę o świętości znaków towarowych - IT Fiction

03-04-2013, 14:18

Znaki towarowe będą otaczane czcią, a ich przerabianie przez wywrotowców będzie surowo karane. Prezydent podpisał Ustawę o świętości znaków towarowych. To kolejny etap skoku kulturowego, który został zapoczątkowany jeszcze w marcu 2013 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

Dzięki wspólnym wysiłkom rządu i parlamentu Polska jako pierwszy kraj na świecie ustaliła prawo nakazujące oddawanie szczególnej czci znakom towarowym. Ustawa została dziś podpisana przez prezydenta Bronisława Przegrodowskiego.

Nowe prawo zabrania bluźnierczego przerabiania znaków towarowych, także w celach satyrycznych i w ramach kampanii społecznych. Ponadto natykając się na znak towarowy, obywatele będą musieli zachować szczególną powagę i odnosić się do znaków z szacunkiem. Obowiązkowe będzie noszenie ze sobą malutkiego kadzidełka, aby wonnymi dymami okadzać wszelkie święte znaki.

- Nowe prawo wymaga stosowania określonego typu kadzidełek oraz wsadu do spalania. Uregulowano też zestaw hymnów oraz gestów szacunku, jakie należy wykonać w trakcie okadzania - tłumaczył Dziennikowi Astronautów pan Premier, prosząc o zachowanie anonimowości.

Oczywiście nowa ustawa zawiera także przepisy o karach, jakie będą stosowane za niewłaściwe traktowanie znaków towarowych. Dzięki temu nie powinno dochodzić  do tak szokujących wybryków, jakich w przeszłości dopuszczała się Fundacja Niebieska Łuna.

Bezeceństwa Niebieskiej Łuny

W roku 2010 Fundacja Niebieska Łuna prowadziła kampanię przeciwko sprzedawaniu gadżetów faszystowskich w serwisie internetowym Alledrogo. W ramach tej kampanii Fundacja przerobiła święte logo Alledrogo w taki sposób, że w miejscu liter "ll" wstawiono symbol SS.

Alledrogo pozwała Fundację za naruszenie dóbr osobistych. W marcu 2013 roku Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Fundacja naruszyła reputację grupy Alledrogo. Sąd zobowiązał Fundację Niebieska Łuna do przeprosin, uznając, że znak towarowy Alledrogo jest ważniejszy niż jakaś tam walka z faszyzmem.

- Znak towarowy jest święty, a kto świętość niemoralnie obraża, ukarany winien zostać niechybnie - mówiła sędzia, ogłaszając wyrok.

Czcijmy znaki towarowe

Opisany powyżej wyrok sprawił, że politykom i społeczeństwu jakby łuski z oczu spadły. Wszyscy nagle zrozumieli, że znaki towarowe trzeba nie tylko chronić przed bezeceństwami. Trzeba je wyjątkowo szanować i czcić!

Projekt Ustawy o świętości znaków towarowych wpłynął do Sejmu już w połowie 2013 roku. Szybko przeszedł przez Sejm i Senat. Obrady opóźniała jedynie dyskusja na temat standardów kadzidełek i wsadu do nich. Pojawiały się plotki, że ustalony ostatecznie standard kadzidełek był korzystny dla firmy Alledrogo, która weszła na rynek internetowej sprzedaży tych urządzeń.

Sonda
Jak karać za brak szacunku do znaków towarowych?
  • śmiercią
  • torturami
  • wyjęciem spod prawa
wyniki  komentarze

Nowa ustawa wejdzie w życie za dwa miesiące. Każdy obywatel powinien w tym czasie zaopatrzyć się w kadzidełko oraz nauczyć się na pamięć hymnów pochwalnych i gestów, którymi wyrażać będzie szacunek dla świętych znaków.

UWAGA: Ten tekst nie jest newsem, a jedynie komentarzem do bieżących wydarzeń. Przedstawione wydarzenia są fikcyjne. Podobieństwo autentycznych nazw, osób i firm do tych występujących w tekście jest zamierzone przypadkowe. Cdn.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy