Polscy studenci na podium turnieju IT, studio gier szuka inwestorów. Przegląd #ebiznes

31-05-2017, 07:25

W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie m.in. informację o wynikach polskiej drużyny studenckiej na programistycznych Akademickich Mistrzostwach Świata oraz nowinki ze świata gier - informację o nowych wydawnictwie i sposobie szukania funduszy. Zapraszamy do lektury!

  • Gra „Perception” amerykańskiego studia The Deep End Games zostanie wydana w Polsce i na świecie nakładem Feardemic. Firma jest częścią krakowskiej firmy Bloober Team. Tytuł będzie dostępny na PC na platformach Steam i gog.com (źródło: materiał prasowy Bloober Team).
  • Silva Capital Group S.A. notowana na rynku NewConnect przeszła restrukturyzację i zamierza koncentrować się na wspieraniu innowacyjnych i perspektywicznych projektów inwestycyjnych. Planowana jest też zmiana nazwy na Synerga.fund S.A. (źródło: materiał prasowy Silva Capital).
  • Wciąż rośnie zainteresowanie crowdfundingiem udziałowym - kupowaniem udziałów rozwojowych firm przez małych inwestorów. Funduszy poprzez platformę FindFunds poszukuje spółka Turtle Team, krakowskiego studio gier. Kampania potrwa nieco ponad miesiąc, firma planuje zebrać co najmniej 100 tys zł (źródło: materiał prasowy FindFunds).
  • Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego zajął drugie miejsce w 41. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym, ustępując drużynie z Uniwersytetu w Sankt Petersburgu. W turnieju uczestniczyły 133 zespoły, Polska reprezentowana była przez 3 drużyny, a przedsięwzięcie jako sponsor główny wspierała firma IBM (źródło: materiał prasowy IBM).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy