Polak w Orkiestrze Symfonicznej YouTube (wideo)

04-03-2009, 12:31

Wczoraj ogłoszono skład Orkiestry Symfonicznej YouTube - pierwszej na świecie orkiestry stworzonej dzięki przesłuchaniom konkursowym online. Orkiestra zagra w Nowym Jorku, a w jej składzie będzie młody polski altowiolista Paweł Czarny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W konkursie ogłoszonym w grudniu przez YouTube wzięło udział ponad 3000 nagrań nadesłanych przez muzyków z całego świata. Wstępną selekcję przeprowadzili muzycy z m.in. Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Berlińskiej, Orkiestry Symfonicznej San Francisco, Filharmonii w Hong Kongu, Orkiestry Symfonicznej w Sydney, Filharmonii Nowojorskiej. Wybrano 200 finalistów, których nagrania przedstawiono 14 lutego 2009 na kanale Orkiestry Symfonicznej YouTube. Było wśród nich kilku Polaków. Następnie finalistów oddano pod ocenę internautów.

W orkiestrze spotkają się muzycy reprezentujący trzydzieści krajów. Będzie także Polak, Paweł Czarny grający na altówce. Warto zobaczyć jego nagranie zgłoszeniowe (poniżej). Jedną z zalet gry Pawła jest ładny ton.

Nagrania innych uczestników i więcej informacji na temat konkursu dostępnych jest na stronie www.youtube.pl/symphony

Warto podkreślić, że pierwsza internetowa orkiestra będzie chyba pierwszym tak zróżnicowanym zespołem muzyków. Są to zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, muzycy w różnym wieku, grający na najróżniejszych instrumentach, reprezentujący wiele różnych narodowości i kultur.

- Od nieznanego nikomu wiolonczelisty do profesjonalnego fagocisty - Orkiestra Symfoniczna YouTube jest żywym przykładem na to, jak ludzie mogą wykorzystywać wideo online, aby dzielić się swoim talentem ze światem. Wykonawcy przykuli uwagę zarówno znanych muzyków klasycznych, jak i społeczności YouTube - podsumował Ed Sanders, YouTube Product Marketing Manager.

Co dalej? Zwycięzcy polecą do Nowego Jorku, gdzie będą uczestniczyć w trzydniowym spotkaniu poświęconemu muzyce klasycznej. Weźmie w nim udział także Michael Tilson Thomas – światowej sławy dyrygent, zdobywca nagrody Grammy, który będzie dyrygentem Orkiestry Symfonicznej YouTube.

Zwycięzcy plebiscytu YouTube, wchodzący w skład tej wyjątkowej Orkiestry, staną na scenie Carnegie Hall 15 kwietnia 2009 r. Ponadto wybrane najciekawsze zgłoszenia wideo zostaną połączone w film - żywą symfonię YouTube.

Orkiestra Symfoniczna YouTube to pierwszy program dostępny na YouTube, który dawał osobom z różnych krajów możliwość wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu. Kanał dostępny jest w szesnastu językach. Aby rozpowszechnić inicjatywę na całym świecie, YouTube współpracował z ponad czterdziestoma organizacjami i instytucjami zajmującymi się muzyką klasyczną.


Źródło: YouTube


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.