Poczta Polska: będą nowe paczki z gwarantowanym terminem doręczenia

20-12-2013, 10:28

Gwarantowany termin doręczenia i bezpłatne ubezpieczenie paczek firm to kolejne nowości, jakie będą wprowadzone do oferty paczkowej Poczty Polskiej.

Poczta Polska ogłosiła dziś, że wprowadzi nowe produkty paczkowe: Paczka EKSTRA24, PACZKA24 i PACZKA48. Będą to paczki z gwarantowanym terminem doręczenia. Klienci biznesowi otrzymują w nowej ofercie ubezpieczenie przesyłek w cenie usługi. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opcji ubezpieczenia od 50 groszy.

Co właściwie oznacza gwarancja doręczenia? Nie oznacza to oczywiście, że Poczta Polska bez względu na okoliczności zawsze doręczy paczkę. Oznacza to jednak, że zwiększa się odpowiedzialność po jej stronie. Prawo pocztowe przewiduje odszkodowanie za opóźnienie w doręczeniu przesyłki pocztowej z gwarantowanym terminem doręczenia.

W usłudze Paczka EKSTRA24 operator daje gwarancję doręczenia paczki następnego dnia. Przewidziana jest możliwość wyboru przez nadawcę zarówno dnia, jak i godziny dostawy. Paczki będzie można nadawać przy pomocy aplikacji internetowej i będzie można śledzić je elektronicznie. W cenie tej usługi będą też dwie próby doręczenia.

W usługach PACZKA24 i PACZKA48 gwarancja doręczenia przedstawia się następująco:

  • PACZKA24 - następnego dnia w strefie A, do drugiego dnia w strefie B,
  • PACZKA48 - do drugiego dnia po dniu nadania.

Jako "strefę A" Poczta Polska rozumie gwarancję doręczenia przesyłki PACZKA24 pod wskazany adres lub umożliwienie jej odbioru w wybranej placówce pocztowej na obszarze miast wojewódzkich, powiatowych oraz na wybranych obszarach poniżej granic administracyjnych powiatów następnego dnia roboczego. Warunek jest taki, że paczka musi być nadana w dniu roboczym do godz. 15:00.

Sonda
Masz zamiar korzystać z paczek z gwarantowanym terminem doręczenia?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Poczta Polska walczy o paczki

Poczta Polska wprowadza też nowe usługi kurierskie: Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48. Ta nowa oferta obejmuje m.in. wyższe wartości sumy ubezpieczenia przesyłek, zawarte w cenie usługi – nawet 5 tys. zł dla klientów biznesowych i ubezpieczenie do 1 tys. zł w cenie usługi dla klientów indywidualnych.

Przedstawiciele Poczty Polskiej mówią, że obecnie co piąta paczka w kraju nadawana jest za pośrednictwem Poczty Polskiej, ale operator chce ten udział zwiększyć. Krokiem do tego celu była także przedstawiona wcześniej paczka MINI za 7,50 zł na drobne przedmioty w e-handlu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031