Po godzinach: Gra tygodnia dla dziecka - Cut The Rope 2

11-12-2015, 18:24

Hit z urządzeń posiadających system Android teraz trafia do przeglądarek internetowych. Na stronie Poki.pl możemy zagrać w Cut The Rope 2 zupełnie za darmo. To idealna propozycja rozrywki w wolnych chwilach dla dzieci, nawet tych najmłodszych, gdyż gra jest nie tylko bezpieczna, ale także może być pouczająca dla najmłodszych. Zaczynamy więc „przecinać linki!”.

cut the rope 2Żarłoczny potworek i cukierki

Gra z pozoru jest naprawdę bardzo prosta, ale pierwsze poziomy do przejścia są złudne, gdyż im dalej tym sprawa staje się bardzo skomplikowana. Ważnym przyjacielem w tej grze jest zielony potworek, który jest bardzo łasy na łakocie. Jego ulubione cukierki zazwyczaj znajdują się daleko nad nim na każdej planszy i do tego jeszcze są powiązane sznurkami do różnych elementów. Tutaj przychodzi czas na naszą ingerencję, a w zasadzie na naszą władzę nad magiczną ręką, która potrafi przecinać linki blokujące cukierki przed spadnięciem i trafieniem do brzuszka sympatycznego potworka. Wydaje się proste prawda? Wystarczy przeciąć linkę trzymającą cukierka, aby ten trafił do potworka. Twórcy gry postarali się jednak o to, aby dzieciaki miały przy tym mnóstwo zabawy. Kolejne poziomy wymagają bowiem coraz więcej logicznego myślenia. Cukierki mogą być przywiązane do kilku linek i kolejność ich cięcia ma znaczenie, gdyż tylko odpowiednie przycinanie sznurków doprowadzi cukierka do potworków. Cukierki podczas lotu w powietrzu czy toczenia się po płaskich elementach planszy muszą jeszcze zbierać gwiazdki. Im więcej gwiazdek zbierzemy tym więcej punktów dostaniemy po ukończeniu poziomu. Oczywiście jeśli cukierek nie trafi do potworka lub w ogóle wyleci za plansze to przegrywamy i musimy zacząć dany poziom od nowa.

cut the rope 2

 

Skomplikowana rozrywka

Wiele poziomów naprawdę wymaga ruszenia głową i czasem po kilkanaście razy przyjdzie nam przycinać różne sznurki nim uda nam się znaleźć właściwy sposób na wręczenie słodyczy zabawnemu potworkowi. Często musimy się tutaj wykazać nawet zręcznością, gdyż cukierek zwolniony z jednego sznurka zacznie się bujać na drugim i moment przecięcia kolejnego sznurka może być ważny dla pozytywnego zakończenia poziomu.

Cut The Rope 2 jest naprawdę bezpieczna dla dzieci, uczy logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię, a do tego ma w sobie cechy zręcznościowe.

 

Autor: Kamil Nosowski
Artykuł powstał w ramach cyklu „Po godzinach”, w którym we współpracy z Poki prezentujemy różne odprężające gry przeglądarkowe dla dzieci i dorosłych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Pokitag po godzinach
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: