PMR: Polski rynek IT wychodzi z kryzysu

Dziennik.pl 30-08-2010, 11:43

Polski rynek teleinformatyczny wychodzi z kryzysu. Jego wartość wzrośnie w 2010 r. o ponad 3 proc. do ok. 25 mld zł - prognozuje firma analityczna PMR. Eksperci szacują, że w 2011 r. możliwy jest wzrost dwucyfrowy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z prognoz wynika, że rynek sprzętu, który najbardziej ucierpiał na skutek kryzysu, będzie szybko odrabiał straty w latach 2010-2011. Klienci biznesowi, którzy masowo opóźniali wymianę sprzętu, będą częściej go kupować. Dojdzie więc do rzadko spotykanej na polskim rynku IT sytuacji, kiedy to wzrost rynku sprzętu będzie w latach 2010-2011 wyższy, niż oprogramowania i usług IT. W perspektywie 3-4 lat zarówno usługi, jak i oprogramowanie będą rozwijać się jednak w szybszym tempie niż rynek sprzętu.

Z badań przeprowadzonych przez PMR wynika, że 83 proc. kadry menedżerskiej 200 największych polskich firm IT oczekuje wzrostu rynku IT w roku 2010 średnio o 7 proc., a w roku 2011 o 13 proc. Trzy czwarte firm informatycznych przyznaje, że ich klienci ograniczyli wydatki na IT w 2009 r., w tym aż 45 proc. zaznacza, że były to znaczne ograniczenia. Klienci 17 proc. firm wydali na IT tyle samo, ile w 2008 r. Jedna na dziesięć firm przyznaje, że jej klienci nieznacznie zwiększyli wydatki.

Więcej w Dziennik.pl w artykule Światełko w tunelu? Rynek IT wychodzi z kryzysu

dziennik.pl


Następny artykuł » zamknij

Szkoła 2.0, czyli na dwóję


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag rynek teleinformatycznytag prognozytag PMRtag badania
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.