PlayStation 4 również w styczniu?

28-11-2011, 11:18

Kolejna wersja konsoli od Sony pojawi się nieznacznie później niż nowy Xbox - poinformował szef europejskiego oddziału japońskiej korporacji.

Według nieoficjalnych informacji podstawowe parametry techniczne PlayStation 4 mogą zostać zaprezentowane już na początku stycznia, podczas konferencji CES 2012.

Czytaj także: Xbox powiększa swoje udziały w rynku konsol

W rozmowie z serwisem Eurogamer szef europejskiego oddziału PlayStation powiedział, że byłoby "niepożądane" przez Sony, aby nowa wersja konsoli firmy została udostępniona znacznie później niż konkurencyjny Xbox. Japoński producent chce uniknąć kolejnej fali migracji na konsolę Microsoftu, która już teraz odebrała znaczną część udziałów PS3.

W ubiegłym tygodniu Digital Foundry dowiedziało się, że kolejny Xbox może zostać udostępniony w dwóch wersjach, by zainteresować grami również użytkowników, którzy tego typu rozrywkę preferują wyłącznie okazjonalnie. Działająca konsola może zostać przedstawiona już w styczniu.

Nieoficjalne informacje wskazują na to, że mocniejsza wersja nowej konsoli Microsoftu ma być przeznaczona dla wytrawnych graczy. Sercem urządzenia będzie prawdopodobnie sześciordzeniowy procesor, a obok 2 GB pamięci operacyjnej DDR3, Xbox posiadać ma również w GPU, które stworzy AMD. Z pewnością więcej na temat obu urządzeń dowiemy się już 10 stycznia, kiedy to startują największe na świecie targi elektroniki konsumenckiej CES.

Czytaj także: Microsoft stawia na telewizję w Xbox 360


Źródło: Eurogamer
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy