Play wycofuje się z loterii SMS-owych

09-03-2011, 17:43

Play nie chce więcej zasypywać swoich klientów SMS-ami z możliwością wygrania samochodu, pieniędzy czy wycieczek. Era nie chce zdradzać dalszych działań, a pozostali operatorzy milczą.

W październiku ubiegłego roku sieć Play rozpoczęła konkurs Jesienna Fiesta – Auto Marzeń w Play, gdzie zachęcała do uczestnictwa w konkursie. Każdy z przychodzących codziennie SMS-ów był jednak obarczony kwotą 4,88 zł. Teraz Play kategorycznie mówi „nie” tego typu działaniom.

>> Czytaj też: Jak zrezygnować z udziału w SMS-owej loterii?

Sonda
Czy sieci komórkowe powinny zrezygnować z loterii SMS-owych?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

- Z uwagi na duże ryzyko finansowe ponoszone przez naszych klientów nie będziemy tolerować tego typu konkursów, organizowanych przez podmioty zewnętrzne na dotychczasowych zasadach, które są nie fair w stosunku dla klienta – czytamy na blogu rzecznika Play.

W Dzienniku Internautów kilkukrotnie informowaliśmy o loteriach SMS-owych, które zaczęły opróżniać konta abonentów sieci komórkowych. Najczęściej poszkodowani narzekali na „Zostań milionerem” lub „Loterię Orange”, choć nie brakowało także złych słów o wspomnianej loterii Play z ubiegłego roku, gdzie szybko zmieniono regulamin.

>> Czytaj też: SMS-owa loteria dla "przeciętnego konsumenta"

Zapytaliśmy przedstawicieli pozostałych trzech sieci komórkowych, jednak tylko Era postanowiła odpowiedzieć, choć nie chce komentować działań konkurencji. Wszystkie przyszłe działania firmy objęte są tajemnicą handlową, dlatego nie możemy przekazywać informacji na ich temat – czytamy w odpowiedzi nadesłanej do Dziennika Internautów.


Źródło: Play
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Premium SMStag Playtag loteriatag konkursytag Era
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy