PKT celuje aplikacją w turystów

28-02-2012, 11:19

W trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Polskę może odwiedzić nawet 1 mln kibiców i turystów - wynika z szacunków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Aby ułatwić im dostęp do najważniejszych informacji dotyczących lokalnej bazy noclegowej, punktów gastronomicznych czy dodatkowych atrakcji, spółka pkt.pl przygotowała aplikację mobilną Welcome2Poland.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Internet i natychmiastowy dostęp do danych odgrywa coraz większą rolę w komunikacji firm z branży turystycznej z klientami. Z badania przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie pkt.pl wynika, że ponad 80 proc. osób zainteresowanych krajowymi i zagranicznymi wyjazdami poszukuje informacji w sieci. Największą popularnością (blisko 64 proc.) cieszą się zapytania dotyczące bazy noclegowej oraz kategorii rozrywka i kultura (przeszło 40 proc.).

Welcome2Poland umożliwia wyszukiwanie wszelkich informacji przydatnych turystom, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oprogramowanie zostało przygotowane w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i rosyjskiej. Aplikacja zapewnia dostęp do bogatej bazy danych ponad 220 tys. POI (point of interest), umożliwiając w łatwy sposób odnalezienie oraz nawiązanie kontaktu m.in. z hotelami, placówkami gastronomicznymi, klubami oraz innymi punktami usługowymi.

Aplikacja Welcome2Poland
fot. pkt - Aplikacja Welcome2Poland
Użytkownicy mogą skorzystać z takich danych, jak adres, nr telefonu, e-mail oraz położenie na mapie. Ponadto aplikacja zawiera opisy ponad 600 atrakcji turystycznych, a także informacje ułatwiające przemieszczanie się po mieście, takie jak: lista korporacji taksówkarskich z cenami, popularne trasy spacerowe czy dostęp do map zintegrowanych z systemem GPS.

Czytaj też: Rusza telefon bezpieczeństwa dla turystów

Z myślą o zagranicznych turystach odwiedzających Polskę aplikacja została dodatkowo wyposażona w specjalną listę TOP 10 rzeczy, które warto w naszym kraju kupić, spróbować, zobaczyć oraz zrobić. Ma to być szczególnie istotne w obliczu rosnącego ruchu przyjazdowego.

Aby ułatwić użytkownikom dostęp do wszystkich informacji oferowanych przez Welcome2Poland, aplikacja została podzielona na cztery główne zakładki - Lista potrzeb, takich jak: chcę jeść i pić, potrzebuję transportu, szukam noclegu, szukam rozrywki, na zakupy, najbliższe bankomaty czy nagłe przypadki, Katalog, Mapa oraz Zainspiruj mnie. Co ważne, aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z baz danych bez względu na miejsce, w którym się znajdą oraz bez narażania się na ewentualne koszty związane z transferem danych w roamingu.

Obecnie aplikacja zawiera informacje dotyczące największych polskich miast, m.in. gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku: Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia i Trójmiasta. Baza będzie jednak systematycznie rozwijana i uzupełniana o kolejne lokalizacje.

Aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników smartfonów pracujących na systemach operacyjnych iOS oraz Android. Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać ze sklepów App Store lub Android Market.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.