PIT za 2009 r. złożyło 60 proc. podatników

GazetaPrawna.pl 18-04-2010, 11:05

Podatnicy nie spieszą się ze złożeniem deklaracji. Do końca rozliczeń PIT za 2009 rok zostały dwa tygodnie. Dotychczas, w zależności od regionu kraju, do urzędów skarbowych wpłynęło od 40 do 70 proc. deklaracji. Elektronicznie najchętniej rozliczają się mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Łodzi.

Liczba składanych PIT za 2009 rok jest różna w poszczególnych urzędach skarbowych. W woj. kujawsko-pomorskim PIT złożyło 69 proc. podatników, w woj. małopolskim, świętokrzyskim, pomorskim, łódzkim i śląskim po 60 proc., w warmińsko-mazurskim 67 proc., w woj. mazowieckim – 50 proc., w woj. lubuskim – 63 proc., w woj. lubelskim – 70 proc., w woj. dolnośląskim – 40 proc.

Podatnicy coraz częściej decydują się na wysłanie zeznania do urzędu drogą elektroniczną. Najchętniej elektronicznie rozliczają się mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Łodzi. Zeznania przez internet złożyło tam odpowiednio: 12 535, 5464 i 4508 podatników.

– Podatnicy mogą wysłać swoje zeznanie za pośrednictwem poczty lub złożyć osobiście w urzędzie. Zachęcamy jednak do skorzystania z nowych możliwości, czyli wysłania zeznań za pośrednictwem internetu – mówi Maria Bojczuk z Izby Skarbowej w Kielcach.

Urzędnicy są zgodni: wysłanie PIT przez internet nie jest jeszcze najpopularniejszym sposobem na roczne rozliczenie, ale wzmożone akcje informacyjne mają to zmienić.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. PIT za 2009 r. złożyło 60 proc. podatników

Ewa Matyszewska

gazeta prawna

 

 

>> Rozlicz się przez internet - PIT 2009: E-deklaracje - rozliczenia podatkowe krok po kroku


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy