Pierwsze wrażenie jest kluczowe, czyli dlaczego użyć kreatora CV

01-08-2020, 13:04

Każdy, kto kiedykolwiek rozglądał się na rynku pracy w poszukiwaniu posady wie, jak duże znaczenie na pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na potencjalnym pracodawcy. Rekruter musi na pierwszy rzut oka widzieć, że jesteśmy dokładnie takimi pracownikami, jakich on poszukuje. Dlatego kluczową rolę w procesie rekrutacji odgrywa CV.

Jak stworzyć najlepsze CV?

To w nim zawierają się podstawowe informacje na nasz temat, dlatego tak ważne jest, aby było ono napisane, jak najlepiej. Jak napisać CV? Sposobów jest kilka. Po pierwsze można napisać je samodzielnie, jednak bez odpowiedniego doświadczenia, może to być bardzo trudne i czasochłonne zadanie. Ponadto, aby jeszcze lepiej wykorzystać formę przekazu, jaką jest CV warto zawrzeć w nim najważniejsze informacje i rozplanować je. Aby CV nie było zbyt monotonne warto wprowadzić:

  • podział tekstu na bloki i kolumny - długie bloki tekstu, rzadko są szczegółowo czytane przez pracodawcę, dlatego zamiast pisania wszystkiego w linijkach dobrze jest zastosować kolumny oraz bloki tekstu; dzięki temu treść będzie czytelna i zwiększymy szanse, że zostanie przeczytana w całości przez naszego rekrutera; wypadniemy również dużo profesjonalniej, jako osoba, która przykłada wagę do szczegółów, zostaniemy uznani za kogoś, kto rzetelnie podchodzi do zadań;
  • stylizowane elementy graficzne - elementy graficzne obok bloków tekstu istotnie wpływają na estetykę i czytelność CV; nie należy jednak użyć zbyt wielu ozdób - minimalizm odbierany jest w tym wypadku, jako coś pożądanego i profesjonalnego;
  • treść - warto również zainteresować rekrutera samą treścią CV, nie należy dopuścić do błędów ortograficznych, czy stylistycznych;
  • fonty i kolory - zastosowany krój czcionki oraz użyte kolory w olbrzymim stopniu wpływają na odbiór naszego dokumentu i pierwsze wrażenie, które jest kluczowe w procesie rekrutacji.

Dlatego nie warto pisać CV samodzielnie - lepiej skorzystać przydatnego urządzenia, jakim jest kreator CV oferowany przez bananaCV.com. Pomaga on stworzyć CV na miarę obecnych czasów i rynku pracy. Dzięki niemu z łatwością dopasujemy kolory i krój czcionki, pogrupujemy tekst oraz sprawdzimy poprawność tekstu. Przy pomocy kreatora można skorzystać z gotowych szablonów i jedynie wypełnić je naszymi referencjami. Jak używać kreatora CV w praktyce?

kreator CV

Kreator CV - jak go używać?

Gotowy szablon CV pomaga w stworzeniu swojego dokumentu od postaw - dba o interesującą szatę graficzną, przyciągający układ oraz przystępną treść. Jak krok po kroku używać kreatora? Czy jest to trudne? Stosowanie kreatora CV do stworzenia własnego dokumentu wcale nie jest trudne, wręcz przeciwnie. Na początku należy stworzyć własne konto, by następnie się na nie zalogować. Po udanym zalogowaniu wypełniamy podstawowe informacje o nas - dane podstawowe, doświadczenie i umiejętności. Następnie tworzymy krótką historię zatrudnienia i kształcenia się. Przeważnie, nawet darmowy kreator CV posiada podpowiedzi pod poszczególnymi polami do wypełnienia - dzięki nim dowiadujemy się, o czym dokładnie napisać. Kolejnym krokiem są wzory CV, możemy wybrać swój, spośród kilku lub kilkudziesięciu, w zależności od generatora, dostępnych. Ostatnią już, bardzo istotną do wypełnienia rzeczą jest zdjęcie - dobrze jeśli jest ono czytelne i wyraźne, sprawia wtedy lepsze wrażenie na rekruterze.

Generator CV - zalety

Korzystanie z kreatora CV jest niezwykle wygodne i przynosi szereg korzyści, dlatego warto z takiego rozwiązania skorzystać. Kreatora można poszukać w Internecie - dostępne są zarówno wersje bezpłatne, jak i takie, za które trzeba zapłacić. Jakie są kluczowe zalety kreatora CV?

kreator CV

  • Olbrzymia oszczędność czasu. Dzięki kreatorowi nie stracimy cennego czasu. Gdybyśmy zrezygnowali z urządzenia, musielibyśmy nie tylko stworzyć odpowiednią, czytelną i poprawną ortograficznie oraz stylistycznie treść, ale i zaprojektować całą szatę graficzną. Taki zabieg mógłby potrwać conajmniej kilka godzin nie dając żadnej gwarancji powodzenia takiego CV. W generatorze jedynie wybieramy, gotowe już szablony - minimalistyczne i profesjonalne.
  • Przejrzysta, uporządkowana treść. Jeśli chcemy, by nasze CV, spośród setek innych przykuło uwagę rekrutera, musi być umiejętnie skonstruowane. Większość ludzi jest wzrokowcami i nie lubi czytać długich bloków tekstu - dlatego całość dobrze jest logicznie pogrupować. Warto używać listy punktowej oraz drobnych elementów graficznych, by całość prezentowała się przejrzyście i by zachęcała do zapoznania się z nią.
  • Lepsze pierwsze wrażenie. Dostarczając potencjalnemu pracodawcy solidnie i profesjonalnie wykonane CV, sprawiamy, że myśli on o nas, jak najlepiej. Rekruter widzi, że rzetelnie podeszliśmy do tematu stworzenia CV i ma prawo przewidywać, że podobnie zachowamy się w możliwych przyszłych zadaniach, jeśli nas zatrudni.
  • Łatwa obsługa kreatora. Stworzenie CV przy pomocy kreatora będzie nieporównywalnie szybsze niż samodzielne go pisanie. Większość kreatorów posiada bardzo instynktowny interface, który nie będzie trudny w obsłudze. W generatorze jedynie wypełniamy kolejne okienka i wybieramy gotowy szablon - efekt jest zaskakujący i zdecydowanie zwiększa szanse zatrudnienia.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag Kreator CVtag cv
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: