Pierwsze smartfony z procesorami Intela dopiero w 2012 roku

17-05-2011, 21:52

Wbrew wcześniejszym planom smartfony z procesorami Intela nie trafią do sprzedaży w 2011 roku.

Intel niedawno zapowiedział swoją rewolucję związaną z rynkiem urządzeń mobilnych i choć może się wydawać, że korporacja przespała swoją szansę na opanowanie tego rynku, wyniki finansowe napawają optymizmem.

>>Czytaj także: Mniejsze karty SIM dla nowych smartfonów od Apple?

Sonda
Intel zdoła pokonać konkurencję na rynku mobilnym?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Dyrektor generalny Intela, Paul Otellini, przyznał ostatnio, że nie uda się zrealizować wcześniejszych planów, które zakładały, że pierwsze smartfony zasilane procesorami firmy trafią do sprzedaży jeszcze w 2011 roku. 

Jak podaje serwis CNET, Otellini nie pozostawił w związku z tym suchej nitki na Nokii, która niedawno podjęła szeroko zakrojoną współpracę z Microsoftem. Fiński producent telefonów od kilkunastu miesięcy wspólnie z Intelem rozwijał platformę MeeGo i jak łatwo się domyślić, po wyborze Windows Phone przez Nokię system ten znacząco stracił na znaczeniu.

Otellini powiedział nawet, że z perspektywy czasu partnerstwo z Nokią było złym wyborem.

Pomimo tych trudności dyrektor generalny Intela nie ma powodów do zmartwień. Choć obecnie ARM tworzy procesory dla większości nowych tabletów i smartfonów, Intel zarabia z kolei bardzo duże sumy w związku z coraz powszechniejszymi centrami danych. Popularyzacja usług chmurowych to bardzo dobra informacja dla firmy, gdyż większość tego typu serwerów opartych jest właśnie o procesory Intela.

>>Czytaj także: Nvidia zawiedziona sprzedażą tabletów z Androidem


Źródło: CNET, Engadget
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy