Pierwsza transakcja na polskim rynku biurowym oparta na blockchain

04-09-2018, 13:20

Polski startup zapewniający najemcom rozwiązania technologiczne z zakresu szybkiego dostępu i zarządzania procesem wynajmu biur serwisowanych i coworkingowych, przeprowadził pierwszą w Polsce transakcję, na rynku biurowym, opartą na technologii blockchain.

Stronami transakcji były Business Link (wynajmujący) oraz Ricoh (najemca). Innowacyjne rozwiązanie oparte na blockchain zostało zastosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji najmu, niepodważalności warunków komercyjnych i prawnych oraz obniżenia kosztów pośrednictwa i doradztwa.

Dostęp, weryfikacja oraz walidacja dokumentów i ustaleń komercyjnych odbywa się za pomocą zdecentralizowanej platformy, co skraca czas negocjacji. Wzór umowy pomiędzy stronami transakcji powstał również w oparciu o technologię blockchain.

Za realizację projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami prawnymi oraz za przygotowanie umowy nowej generacji, która w połączeniu z technologią ShareSpace może być stosowana zarówno w transakcjach wynajmu małych, jak i również dużych powierzchni.odpowiedzialny  był zespół prawników.

Źródło: Hogan Lovells; PAP


Następny artykuł » zamknij

E-handel coraz bardziej smart

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy