Picasa 3 dostępna w wersji polskiej

23-12-2008, 09:44

Picasa 3 - darmowy program od Google'a do organizowania i edytowania zdjęć – został udostępniony w polskiej wersji językowej. Znalazło się w niej kilka nowych funkcji, takich jak synchronizacja z internetem.

Program Picasa 3 w wersji polskiej można pobrać ze stron Google'a. Jedną z nowości zawartych w tym programie jest opcja synchronizacji z internetem, która oszczędzi każdorazowego przesyłania zdjęć do Albumów Picasa po dokonaniu modyfikacji za pomocą programu Picasa. Po uruchomieniu tej funkcji wszystkie zmiany dokonane przez użytkownika w danym albumie będą automatycznie odzwierciedlone w jego internetowej galerii.

Kolejną nowością jest funkcja retuszowania obrazów, która umożliwia usuwanie brzydkich skaz i poprawienie jakości zdjęć. Poprawie jakości fotografii posłużą także takie funkcje, jak automatyczne usuwanie efektu czerwonych oczu, łatwiejsze przycinanie czy też funkcja dodawania tekstu lub znaków wodnych do zdjęć.

Picasa 3 umożliwia także przechowywanie obrazu wyświetlanego na ekranie. Po naciśnięciu klawisza PrtScn przy otwartym programie Picasa zrzut z ekranu zostanie automatycznie zapisany w folderze Zrzuty ekranu. Aby zaimportować obraz uchwycony przez kamerę internetową, wystarczy kliknąć przycisku Zrzut z kamery internetowej umieszczony na górnym pasku przycisków.

Dodatkowo Picasa 3 daje możliwość łączenia zdjęć, nagrań wideo i muzyki w jeden film w formie multimedialnego pliku Windows Media. Więcej informacji na temat programu można znaleźć w Centrum Pomocy Picasa.


Źródło: Blog Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy