Otwórz się na nowy marketingowy wymiar sztuki i techniki

PATRONAT MEDIALNY 05-11-2012, 14:09

Rusza Art+bits - festiwal o połączeniu wyszukanej sztuki z wyrafinowaną technologią. Już 6 i 7 listopada w katowickim Rondzie Sztuki twórcy z nurtu art/technology opowiedzą poprzez swoje dzieła o fascynującym połączeniu świata inżynierii i kreacji. Każdy będzie mógł się przekonać, że innowacja w komunikacji marketingowej zaczyna się w technologii inspirującej artystyczną duszę.

W ostatnich latach te dwie dziedziny przenikają się wyjątkowo intensywnie. Zawdzięczamy to poszukiwaniu przez artystów nowych form i mediów wyrazu. Twórcy sprzętu i oprogramowania wychodzą naprzeciw potrzebom artystycznej ekspresji.

Art+bits będzie okazją do wymiany energii pomiędzy dwoma przyciągającymi się dziedzinami – nauki i artyzmu. Bo ideą organizatorów festiwalu jest ożywienie technologii a zarazem nadanie sztuce zupełnie nowych inspiracji i struktur. Kreatywni ludzie pokażą, jak efektownie można wyjść poza czysto użytkowe zastosowania monitorów, telefonów, tabletów, kamer, aplikacji. Czołowe firmy, jak i zaczynające szukać miejsca na rynkach startupy, mogą pozwolić odkryć swojej ofercie bardziej wysublimowaną stronę. Artystyczny sznyt nadadzą narzędziom, instalacjom i gadżetom czołowi twórcy nurtu art/technology z Polski i zagranicy.

Festiwal to miejsce, gdzie mogą zaistnieć artyści, programiści, projektanci, jak również firmy i organizacje, którym jest po drodze z promowaniem kreatywności i wspieraniem inicjatyw zainspirowanych światowymi trendami.

Organizatorzy zapraszają: 

 • branżę reklamy i nowych mediów
 • osoby związane z marketingiem
 • osoby zainteresowane sztuką współczesną
 • kreatywnych inżynierów
 • poszukiwaczy innowacji
 • środowiska akademickie
 • dziennikarzy

W trakcie festiwalu goście będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów oraz uczestniczyć w prezentacjach dotyczących poszczególnych tematów. Odbędą się również liczne wystawy efektownych instalacji z pogranicza sztuki i technologii.

Pierwsza edycja festiwalu będzie poświęcona głównie tematom: 

 • Interaktywne instalacje - budowanie interaktywnej przestrzeni
 • Projektowani obliczeniowe, techniki generatywne, tworzenie grafiki z wykorzystaniem narzędzi programistycznych
 • Cyfrowa fabrykacja- wytwarzanie elementów z wykorzystaniem nowoczesnych metod fabrykacji - wycinarki, drukarki 3D
 • Wizualizacja danych - w ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina zajmująca się graficzną reprezentacją danych
 • Mapping 3D- projekcja animacji na obiektach przestrzennych z uwzględnieniem ich geometrii.
 • Projektowanie parametryczne - nowoczesne metody projektowania obiektów, obecne m.in. podczas projektowania współczesnych budynków

Organizatorzy Art+bits to interaktywny dom produkcyjny Netizens, Miasto Ogrodów Katowice, Media Lab Katowice, Akademia Sztuk Pięknych Katowice. Partnerami festiwalu są Rondo Sztuki, Klubokawiarnia Redakcja i klub Oko Miasta.

Dziennik Internautów objął patronat medialny nad Art+bits.

Zobacz promujące Art+bits filmy:

Szczegółowy program imprezy jest opublikowany na stronie www.artbits.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wideotag technologiatag sztukatag patronat DItag Art + bits
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy