Oszukał na aukcjach kilkaset osób

05-11-2008, 23:25

26-latek z Poznania handlował na aukcjach odzieżą sportową, telefonami i kartami pamięci. Był poszukiwany przez 10 jednostek w kraju. Policja szacuje, że oszukał kilkaset osób na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kilka dni temu policja zatrzymała 26-letniego mężczyznę, który przyznał się do dokonania kilkuset przestępstw internetowych. Oszust wpadł w ręce stróżów prawa po tym, jak doniosła na niego jedna z osób współuczestniczących w przestępstwie.

Poznaniak handlował na aukcjach odzieżą sportową, telefonami i kartami pamięci. Na początku, by zdobyć wiarygodność, wysyłał sprzedane produkty, a nawet organizował aukcje charytatywne. Jednakże później jego kontrahenci przestali otrzymywać opłacony towar.

Jak się okazało, mężczyzna korzystał z konta aukcyjnego i bankowego założonego na mieszkankę Poznania. Za współudział w przestępstwie miała dostać najpierw 2 tys. zł, a potem procent od "sprzedaży". Kobieta otrzymała pierwszą kwotę, ale na tym się skończyło - informuje policja. Potem do właścicielki kont spływały już tylko skargi oszukanych kontrahentów, dlatego też zdecydowała się zgłosić sprawę na policję.

Po kilku tygodniach od zgłoszenia policji udało się zatrzymać oszusta, którym okazał się 26-letni Mariusz P. z Poznania. Do tego czasu mężczyzna dokonał 167 oszustw na kwotę ponad 20 tys. zł. Z ustaleń policji wynika, że Mariusz P. korzystał z kont jeszcze jednej mieszkanki Poznania, poprzez które oszukał kilkanaście osób. Po zatrzymaniu wyszło też na jaw, że mieszkaniec Poznania był poszukiwany przez 10 jednostek na terenie całego kraju za dokonanie oszustw internetowych i był już wcześniej karany za oszustwo.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policja informuje, że grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Policja.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag policjatag oszustwatag aukcje
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.