Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ostatnie wolne miejsca na wydarzenia Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w STARTERZE!

PATRONAT MEDIALNY 10-11-2015, 09:37

Kilkaset zapisanych osób w ciągu zaledwie kilku dni! Tak wygląda rejestracja na 13 zaplanowanych przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wydarzeń, odbywających się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a zainteresowanie wciąż rośnie! To już ostatnia szansa na udział w bezpłatnych spotkaniach i warsztatach z cenionymi w świecie startupów ekspertami. To też ostatni moment, by podczas konferencji BeZee posłuchać, co w kwestii edukacji ma do powiedzenia Peter Vesterbacka z Rovio, twórca Angry Birds.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w STARTERZE

Z 13 wydarzeń skierowanych do przedstawicieli takich środowisk, jak startupowcy, młodzież, edukatorzy i edukatorki czy przedstawiciele różnych gałęzi IT, pozostało już zaledwie kilkanaście miejsc.

Wciąż trwają zgłoszenia ciekawych pomysłów na Start a Startup (16 listopada) – wydarzenie, podczas którego bezpłatnie można zasięgnąć opinii sześciu mentorów związanych z takimi markami, jak Allegro, LMS Invest, infoShare Academy, Evenea, Rocket Studio czy Nokaut. To dawka sporej wiedzy, możliwość rozwinięcia swojego pomysłu lub działającej już firmy, a dla najlepszych szansa, by dołączyć do programu akceleracyjnego Starter Rocket.

– Staramy się każdemu z projektów, które zakwalifikują się na wydarzenie, zapewnić bezpośrednie spotkanie z każdym z ekspertów, stąd ograniczona liczba miejsc. Zasada „kto pierwszy, ten lepszy” ustępuje tym razem miejsca najlepiej rokującym projektom, ponieważ wartość dodana, którą można zyskać, jest naprawdę spora! Uczestników czeka zarówno mentoring, spotkanie twarzą w twarz z właścicielami znanych marek i informacja zwrotna o swoim pomyśle, ale także warsztaty z Lean Startup oraz z pitchingu prowadzone przez cenionego, nie tylko w świecie startupów, Piotra Buckiego – mówi Marcin Młyński ze STARTERA.

Okazją do zaczerpnięcia inspiracji dotyczącej podbicia zagranicznych rynków będzie popołudniowe spotkanie z Magdą Gacyk, dziennikarką radiową i telewizyjną, a także autorką książki „Ścigając Steve’a Jobsa – Historie Polaków w Dolinie Krzemowej” oraz Marcinem Grodzickim, pomysłodawcą internetowego pośrednika turystycznego Start Holidays i zwycięzcą SeedcampWeek w 2009 w Londynie wraz z zespołem Codility. Goście Creative People / Creative Ideas (17 listopada) porozmawiają o aspektach dzielących, jak i łączących kluczowe ekosystemy startupowe oraz wskażą najlepszą według nich drogę do osiągnięcia globalnego sukcesu.

– Zarówno startupowców, jak i edukatorów zapraszamy 18 listopada na BeZee – międzynarodową konferencję edukacyjną z udziałem twórcy Angry Birds, który tym razem wystąpi w roli innowatora łączącego naukę z kreatywną i motywującą do samodzielnego zdobywania wiedzy zabawą. To wydarzenie kierujemy również do przedstawicieli oświaty i rodziców, którzy szukają sposobów na zmianę obecnego systemu postrzegania edukacji ze zbioru reguł i ksiąg, które należy przedstawić uczniowi, na wiedzę, która pomaga realizować pasje. Ma ona być użyteczna również po zakończeniu zajęć, ponieważ uczy, w jaki sposób się uczyć i wykorzystywać do tego znajome dla Pokolenia Z narzędzia i metody. Gamifikacja, media społecznościowe, komunikacja i fun learning to tematy, które – jak liczymy – pobudzą uczestników i uczestniczki do dyskusji i pozytywnych zmian – mówi Kinga Kuczyńska ze STARTERA.

Z kolei przedsiębiorcza młodzież może jeszcze skorzystać z warsztatów prowadzonych przez Krzysztofa i Krystiana Gontarka – redaktora naczelnego Dziennika Internautów oraz jego syna, piętnastoletniego startupowca. W ramach projektu Szlachta startupuje (19 listopada) uczestnicy w wieku od 10 do 14 lat w ciągu kilku godzin dowiedzą się, jak na bazie modelu biznesowego Lean Canvas przekształcić pomysł w projekt startupowy: zaprezentować go, udoskonalić za pomocą podstawowych narzędzi biznesowych, stworzyć makietę prototypu swojego pomysłu, zbadać rynek, określić strukturę kosztów i przychodów czy przeanalizować dane. To wiedza przydatna nie tylko w przyszłości – do tworzenia biznesu, ale i w życiu codziennym młodych ludzi – do osiągania ich małych i dużych celów.

– Twórców Szlachta startupuje, projektu, który pozwolił już wielu nastolatkom spojrzeć na swoje pomysły z zupełnie innej, biznesowej perspektywy, będziemy gościć w STARTERZE po raz pierwszy. Warto jednak wspomnieć, że nie tylko osoby z pomysłem mogą wziąć dział w wydarzeniu. Czekamy także na tych, którzy chcieliby efektywnie spędzić czas, nabyć cenną wiedzę oraz pobudzić swoją kreatywność. Śpieszcie się jednak z rejestracją, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości rozpoczyna się już za kilka dni! – dodaje Kinga Kuczyńska.

Więcej informacji o wydarzeniach na stronach: www.stp.inkubatorstarter.pl oraz www.bezee.pl

 

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata.« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031