Opera Mini 6 na iOS (wideo)

25-05-2011, 17:07

Nowa przeglądarka Opera Mini 6 na urządzenia mobilne firmy Apple ma zmienić przeglądanie internetu na smartfonach i tabletach oraz kompresować strony do 90%, aby „zjadały” mniej transferu danych i szybciej się wczytywały.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Korzystasz z Opery Mini?
  • tak
  • nie
  • nie korzystam z internetu na urządzeniach mobilnych
wyniki  komentarze

 Poprzednia wersja Opery Mini 5 została udostępniona w kwietniu zeszłego roku. Wówczas cieszyła się dużą popularnością, po części też ze względu na wypróbowanie czegoś innego niż standardowe Safari.

Aktualna wersja została wzbogacona o – zdaniem producenta – znacznie płynniejsze przewijanie i powiększanie, które umożliwia dostęp do największych detali na stronie za pomocą jednego ruchu, przycisk „udostępnij”, by dzielić się ze znajomymi na My Opera, Facebooku czy NK, odświeżono też skórkę i zmieniono menu.

>> Czytaj też: Miliard wyświetleń stron dziennie z Operą Mini

- Porównałbym to z wychodzeniem na scenę, kiedy słychać wrzask tłumu – powiedział Lars Boilesen, prezes Opery. Przeprowadziliśmy wiele prób i wprowadziliśmy wiele ciekawych aranżacji. Opera Mini zawsze nadawała tempo, jeśli chodzi o ładowanie się stron, teraz przeglądanie płynie dodatkowo w rytm łagodnego i prostego beatu - dodaje.

Opera Mini ma umożliwiać inny rodzaj przeglądania i uzupełniać w ten sposób domyślną przeglądarkę Safari. Według Opery zapewnia też 90-procentową kompresję, skutkującą szybszym przeglądaniem i oszczędnościami, co może być pomocne przy wolnym połączeniu.

Przeglądarkę można pobrać na urządzenia iPhone, iPad i iPod Touch w App Store.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag Opera Mini 6tag Opera Minitag iOstag Appletag App Store
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.