Opera 10: jest trzecia wersja beta

13-08-2009, 11:12

Trzecią wersję beta przeglądarki Opera 10 udostępnił jej producent. W nowym wydaniu zastosowano ulepszenia Opery Turbo - narzędzia do szybkiego surfowania. Widoczne są także zmiany w interfejsie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Znany projektant Jon Hicks kontynuuje odświeżanie interfejsu Opery. W nowej wersji na życzenie użytkowników dopracowano karty. Teraz można je rozmieszczać w postaci miniatur po lewej i prawej stronie ekranu. Miniatury można powiększać, a ich użycie jest opcjonalne.

Ciekawą nowością w interfejsie jest pasek wyszukiwania, którego wielkość można zmieniać. Dodano też przycisk, który pozwala na szybkie wysłanie wiadomości osobom korzystającym z poczty przez WWW.

Ponadto Opera 10 beta 3 jest dostępna w 38 wersjach językowych. Producent  zapewnia też, że moc Opery Turbo została zwiększona w celu uzyskania lepszej prędkości przy wolnym połączeniu.

- Dla nas to wielki sukces, kiedy z wersji beta korzysta ponad milion użytkowników, którzy do tego są na tyle podekscytowani, by dać nam tak wielki odzew – powiedział Jon von Tetzchner, prezes Opera Software. - Tę wersję beta poprzedziło wiele drobiazgowych ulepszeń. Jeszcze nigdy nie udostępniliśmy tak porządnego kawałka technologii.

Warto przypomnieć, że Opera udostępniła niedawno wersję Alfa Opery Unite - technologii komunikacyjnej wewnątrz przeglądarki. Opera Unite nie jest dołączona do Opery 10 beta 3. Firma wciąż jednak pracuje nad tą technologią i obiecuje, że wersja beta zostanie udostępniona tak szybko, jak to możliwe.

Przeglądarkę można pobrać ze stron Opery.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.