Omiń korki na 1 listopada z systemem TMC

31-10-2011, 11:31

Tysiące Polaków ruszą w kierunku cmentarzy, by tam uczcić pamięć najbliższych. W całej Polsce zostaną z tego powodu zamknięte setki odcinków dróg, a na wielu ulicach zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Przed chaosem chcą ratować kierowców dostawcy usług informujących o utrudnieniach na drogach.

Zamieszaniu na drogach mają zapobiegać policjanci kierujący ruchem, a także opublikowane informacje o planowanych zmianach i mapki newralgicznych rejonów, w których możliwe są utrudnienia. Wszystkim zajmą się państwowe urzędy i lokalne zarządy dróg.

Technologiczne rozwiązanie

Na pomoc kierowcom przychodzi technologia, bowiem na rynku są już nawigacje samochodowe wyposażone w systemy informowania o utrudnieniach na drodze, takich jak korki, wypadki i roboty drogowe. Urządzenia wyposażone w takie systemy mogą na podstawie otrzymywanych danych wytyczyć trasę do wybranego celu, która ominie możliwie największą ilość utrudnień na trasie.

Mio Technology oferuje Traffic Message Channel (TMC) – system, w którym informacje o utrudnieniach rozsyłane są do nawigacji użytkowników za pomocą specjalnie zakodowanych fal radiowych.

Dostawca informacji do systemu TMC na terenie Polski, firma MediaMobile Nordic, przygotowuje obecnie bazę danych z informacjami na temat planowanych zmian w organizacji ruchu związanych ze świętem zmarłych.

Czytaj też: Zarządzanie mapami w nowym Navigonie na Androida

Jeżeli takie informacje zostaną wprowadzone i ich dystrybucja do odbiorników uruchomiona, urządzenia wyposażone w usługę TMC będą mogły wytyczyć trasy dojazdowe do wyznaczonych miejsc z pominięciem wyłączonych z ruchu ulic, a także biorąc poprawkę na drogi ze zmienioną organizacją przejazdu.

Ostatnio o uciążliwości korków boleśnie przekonują się mieszkańcy stolicy. Wszystko w wyniku prac związanych z budową metra w Warszawie. 15 października z tego powodu zostały zamknięte kolejne odcinki dróg, w tym jedno z największych skrzyżowań na Pradze, a także most Śląsko-Dąbrowski, łączący Pragę ze Śródmieściem.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy