Od 2011 roku wszystkie telefony naładujesz jedną ładowarką

09-08-2010, 21:02

Amerykanie z zazdrością spoglądają na europejskich konsumentów, którzy już od następnego roku wszystkie nowe modele telefonów naładują jedną ładowarką.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W dobie globalnej wioski telefony są nieodłączną częścią wyposażenia większości ludzi. Niestety, jak każde urządzenie, także telefon często odmawia posłuszeństwa, żądając od nas podłączenia do zasilania sieciowego. Co wtedy? Pożyczyć ładowarkę od znajomego? Nie tak szybko.

>>Czytaj także: Uniwersalna ładowarka zatwierdzona

Obecnie większość producentów stosuje swoje własne standardy połączeń, co uniemożliwia wykorzystanie ładowarki jednej firmy do naładowania telefonu konkurencji. Tym razem dobro konsumenta okazało się jednak silniejsze niż wspólna niechęć telekomunikacyjnych gigantów

Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna zatwierdziła projekt uniwersalnej ładowarki do telefonów komórkowych. Obecnie wiadomo już, że stosowanym przez producentów standardem będzie znane micro-USB. Porozumienie w tej sprawie podpisali ostatnio giganci tacy, jak Apple, Motorola, Samsung czy Research In Motion.

Oprócz wygody zmiany, które wejdą w życie od 2011 roku, powinny także pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne. GSM Association szacuje, że dzięki porozumieniu producentów, produkowanych będzie nawet o 50 proc. mniej ładowarek niż obecnie, co przełoży się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery aż o 13,6-21,8 mln ton rocznie.

>>Czytaj także: Pierwszy telefon z baterią słoneczną


Źródło: Ars Technica


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.