Ochrona danych osobowych a IP - okiem wikipedystów (wideo)

30-10-2009, 08:10

GIODO zapowiedział zajęcie się z urzędu serwisami, które ujawniają na swoich stronach adresy IP niezarejestrowanych bądź niezalogowanych użytkowników. Jednym z takich serwisów jest Wikipedia. Co wikipedyści sądzą o pomyśle GIODO, sprawdziła telewizja internetowa lookr.tv.

Burzliwe dyskusje na temat adresów IP zaczęły się od informacji o tym, że Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przyjrzy się serwisowi Blox.pl, którego właścicielem jest Agora SA. Pojawiły się wątpliwości, czy adresy IP to naprawdę dane osobowe. Dziennik Internautów zasięgnął opinii prawników, ekspertów komputerowych oraz policji.

Tematem zainteresowała się także telewizja internetowa lookr.tv, która przeprowadziła wywiad z Michałem Serzyckim pełniącym funkcję GIODO. Z wywiadem można zapoznać się także na łamach Dziennika Internautów. Swoje zdanie na temat ochrony danych osobowych wyrazili też przedstawiciele Wikipedii - serwis ten, tak samo jak Blox.pl, ujawnia bowiem adresy IP niezarejestrowanych bądź niezalogowanych użytkowników. Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi nagranych przez lookr.tv.


Źródło: Lookr.tv
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy