O pracy zdalnej na konferencji online

24-05-2018, 18:14

Wiele badań potwierdza to, że pracownicy coraz chętniej pracują zdalnie. Mimo to, nadal wielu nie ma odpowiedniej wiedzy i narzędzi, aby wprowadzić takie rozwiązanie w swojej organizacji. Odpowiedzią na to wyzwanie edukacyjne ma być The Remote Future Summit - konferencja online poświęcona właśnie pracy zdalnej.

Praca zdalna polega na wykonywaniu zadań powierzonych przez pracodawcę poza siedzibą firmy, często wykonywana jest z mieszkania danego pracownika. W pracy zdalnej nie ma znaczenia czy pracownik wykonuje ją z domu, czy z kawiarni, ponieważ najważniejszy jest on i jego umiejętności, a nie miejsce pracy. Może mieć charakter regularny bądź doraźny – wszystko zależy od ustaleń pracownika z pracodawcą. W Polsce na określenie pracy zdalnej używa się również pojęcia telepraca bądź e-praca co jest wynikiem zapisu w kodeksie pracy: „Telepracownikiem jest pracownik, który wykonuje pracę w warunkach określonych w § 1 i przekazuje pracodawcy wyniki pracy, w szczególności za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej”.

Zarówno pracodawcy jak i pracownicy muszą wiedzieć jak pracować zdalnie – do takiego wniosku doszli organizatorzy konferencji. Dlatego właśnie, każdy dzień programu jest dedykowany innej grupie odbiorców. Pierwszego dnia (5.06) organizatorzy skupią się na dostarczeniu wiedzy menadżerom, którzy zarządzają zespołami zdalnymi i zaprezentują m.in. jak budować kulturę organizacji w przypadku zespołów rozproszonych. Drugi dzień (6.06) będzie dedykowany osobom, które już pracują zdalnie bądź chciałyby podjąć taką pracę i zastanawiają się na przykład jak zarządzać swoją efektywnością. Wydarzenie będzie miało także jeden dzień (07.06) w całości poświęcony polskim realiom i wyzwaniom stojącymi przed pracodawcami i menadżerami chcącymi pracować zdalnie. Tego dnia zostaną również zaprezentowane wyniki badań nt. pracy zdalnej przeprowadzonych z Kantar TNS. Na czwarty i ostatni dzień konferencji (08.06) zaplanowano warsztaty i symulacje, podczas których uczestnicy będą mogli przetestować nową wiedzę. Podczas konferencji będzie można wysłuchać w sumie ponad 50 ekspertów zarówno  z Polski jak i z zagranicy. Szczegółowy program wydarzenia dostępny pod linkiem.

Źródło: Remote How


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy