Nowy Windows przywróci przycisk Start. Problem z Metro pozostanie?

20-04-2013, 00:46

Microsoft wreszcie przekonały skargi użytkowników Windowsa 8?

Microsoft w kolejnej wersji Windowsa umożliwi uruchamianie pulpitu z pominięciem ekranu Metro - informowaliśmy niedawno w Dzienniku Internautów. Okazuje się, że koncern z Redmond ma się posunąć nieco dalej, a użytkownikom zaoferuje również ponownie przycisk Start.

Windows 8

Gdzie jest Start?

Interfejs Metro wdarł się do Windowsa 8 na siłę i nie stanowił wyłącznie alternatywy dla okienek - byliśmy zmuszeni go wykorzystywać. Microsoft bez wątpienia chciał w ten sposób przyzwyczaić użytkowników do kafelków, które są podstawowym pomysłem amerykańskiego koncernu na opanowanie rynku tabletów.

W praktyce zadanie udało się tylko połowicznie, bo choć wielu użytkowników faktycznie zapoznało się z nowym interfejsem, spora grupa konsumentów po prostu wstrzymała się z zakupem nowego peceta. Analitycy ostatnio wskazywali właśnie Windowsa 8 jako jedną z przyczyn przyśpieszonego kurczenia się rynku tego typu maszyn.

Problem z Metro pozostanie

Sonda
Kafelki są przydatne na pecetach?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Windows 8.1 (znany również jako Windows Blue) pomoże nieco oddalić się od Metro, jednak niestety wciąż nie sposób będzie ominąć kafelkowy pulpit. Choć system załaduje się do standardowych okienek, po kliknięciu w przycisk Start prawdopodobnie ujrzymy tabletowy interfejs.

Microsoft planuje więc wykonać pozytywny wizerunkowo krok, zapewniając o dobrych intencjach. W praktyce Metro musi jednak pozostać jednym z kluczowych elementów Windowsa, bo to od niego zależy, czy platforma ta będzie się w przyszłości liczyła na mobilnych gadżetach.


Źródło: WinSuperSite
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031