Nowy system fakturowania online od VAT.pl

14-07-2009, 20:28

Rynek polskich narzędzi online do wystawiania faktur wzbogacił się o usługę udostępnioną przez serwis VAT.pl. Cechą wyróżniającą nową usługę jest szeroki wachlarz możliwości przekazania faktury do kontrahenta oraz możliwość bezpłatnego i bez konieczności rejestracji wystawiania, wydruku i wysyłki faktur przez e-mail.

Usługa faktura.vat.pl pozwala na wystawienie faktury VAT w internecie w oparciu o indywidualną bazę kontrahentów i towarów, a także wysłanie dokumentu do klienta bez potrzeby posiadania drukarki, faksu czy nawet dostępu do poczty elektronicznej.

Faktura.vat.pl umożliwia wysyłkę faktury w postaci pliku PDF poprzez e-mail, zlecenie wysyłki dokumentu faksem, a nawet zlecenia wydruku faktury i wysyłki pocztą tradycyjną pod wskazany adres. Ponadto można zlecić wysyłkę informacji do klienta o wystawionej fakturze SMS-em.

System do fakturowania online udostępniony w ramach serwisu VAT.pl oferuje ponadto standardowe opcje, jak automatyczna numeracja, wystawianie korekty dokumentu, własne jednostki miar i sposoby płatności. Istnieje także możliwość wystawiania faktur ProForma i rachunków uproszczonych. Wystawiona w systemie faktura jest archiwizowana na niezależnym bezpiecznym serwerze.

Ponieważ jest to usługa internetowa, można z niej korzystać niezależnie od systemu operacyjnego, co jest często przeszkodą w przypadku programów desktopowych. Ponadto wszystkie funkcje dostępne są w wersji dla przeglądarek czytających, wykorzystywanych przez osoby niewidome i niedowidzące.

To kolejne tego typu narzędzie na polskim rynku usług internetowych dla biznesu. Konkurencja jest całkiem liczna, pewnie dlatego VAT.pl zdecydował się - nieodpłatnie i bez konieczności rejestracji - umożliwić internautom skorzystanie z podstawowej funkcji, jaką jest wystawienie faktury lub rachunku i wysyłka dokumentu przez e-mail (w postaci pliku PDF) do kontrahenta. Może się to okazać ciekawym rozwiązaniem dla małych firm lub osób wykonujących wolne zawody, które nie wystawiają zbyt wielu dokumentów w ciągu roku.

Usługa powstała dzięki współpracy spółki PIT.pl, do której należy VAT.pl oraz spółki Blue Media S.A.

Faktura.vat.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy