Nowy coworking w Poznaniu, nowy akcelerator w Polsce. Przegląd #ebiznes

01-06-2017, 07:28

Coworking na co dzień, akceleracja też nie od święta - w dzisiejszym przeglądzie o nowych możliwościach dla startupów i o najnowszych osiągnięciach dojrzałych biznesów. Zapraszamy do lektury.

  • PKO Bank Polski został głównym polskim partnerem globalnego akceleratora dla startupów MassChallenge. Polska jest drugim krajem europejskim (po Wielkiej Brytanii), do którego wchodzi MassChallenge.Jako pierwszy etap przeprowadzony zostanie program "Bridge to MassChallenge". 25 startupów weźmie udział w warszawskim boot campie, 10 najlepszych pojedzie do Bostonu. Operatorem programu Bridge to MassChallenge jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej (źródło materiał prasowy PKO BP).
  • Technologiczna grupa TenderHut otwiera czwarty zagraniczny oddział - tym razem w Szwajcarii. Spółki z Grupy obsługują już klientów w tym kraju, świadcząc usługi outsourcingu IT oraz zarządzania projektami.Planowane jest otwieranie kolejnych biur zagranicznych - w tej chwili klienci zagraniczni stanowią 90% wszystkich usługobiorców Grupy (źródło: materiał prasowy grupy TenderHut).
  • Ruszą kolejne Business Linki - przestrzenie biurowo-co-workingowe dla przedsiębiorców - realizowane dzięki współpracy Business Link i firmy Skanska. Deweloper zainwestuje do 40 mln złotych w rozwój sieci Business Link, dzięki czemu powstanie 10 lokalizacji. Pierwsza taka przestrzeń (blisko 4 tys. m2) zostanie otwarta w poznańskim budynku Maraton w 4. kwartale 2017 roku (źródło: materiał prasowy firmy Skanska).
  • Fundacja FinTech Polska we współpracy z Centrum Prawa Nowych Technologii przy Uniwersytecie Warszawskim, Accenture, kancelarią Bird & Bird oraz PwC opublikowała raport „RegTech – znaczenie innowacji regulacyjnych dla sektora finansowego i państwa”. Wynika z niego, że koszty regulacji i nadzoru stanowią od 7% do 23% łącznego budżetu na wdrożenia technologiczne. Technologie regulacyjne (RegTech) to sposób na obniżenie tych, gwałtownie rosnących, kosztów (źródło: materiały Fundacji FinTech Polska).
  • MADKOM S.A., firma zajmująca się produkcją systemów IT dla samorządów, uzyskała wpis na listę niekwalifikowanych dostawców usług zaufania w Polsce. Wpis dotyczy dwóch usług: weryfikacji statusu certyfikatu świadczona za pomocą platformy SAWPE.pl (System Automatycznej Weryfikacji Podpisu Elektronicznego) oraz wystawiania poświadczeń odbioru i przedłożenia. MADKOM jest drugim podmiotem w Polsce świadczącym takie usługi (źródło: materiał prasowy firmy MADKOM).
  • Firma Eniro Polska wdrożyła nową wersję internetowego serwisu Budownictwo.pl - obecnie pełni on funkcję doradczą, ułatwiając porównywanie cen produktów budowlanych, ich wybór i sprawdzanie dostępności wraz z możliwością zakupu. Na zgodne z aktualnymi trendami zmieniono też architekturę i wygląd serwisu (źródło: materiał prasowy Eniro).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031