Nowe technologie w rękach młodzieży - trwają zapisy na C0DE.DES1GN.GAME

20-11-2019, 10:07

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji programu C0DE.DES1GN.GAME - symulacji studia tworzącego gry komputerowe - organizowanego przez Little Bit Academy (LBA). Główną ideą wydarzenia jest promowanie umiejętności takich jak programowanie czy projektowanie gier, które pozwalają młodzieży na współtworzenie nowych technologii. Program startuje 20 listopada w siedzibie Future Processing.

Uczestnicy C0DE.DES1GN.GAME uczyą się tworzenia własnych projektów wykorzystując do tego umiejętności programowania oraz projektowania gier. W trakcie zajęć uczniowie zapoznają się z takim technologiami i programami jak: Tynker, HTML, CSS, Atom, Lua, Python, Construct 3, PixilArt czy Gimp. Te narzędzia oraz języki umożliwiają młodzieży zdobycie podstaw, niezbędnych do stworzenia swojego pierwszego projektu. Ich pracę wspierają profesjonalni mentorzy - programiści oraz graficy. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć grę o charakterze edukacyjnym, poruszającą zagadnienia związane z wyzwaniami dzisiejszego świata oraz tematykę odpowiedzialności społecznej.

Gry to popularne medium o ogromnej sile oddziaływania, dlatego umieszczamy w nich treści ważne dla naszych uczniów i świata. Podczas pracy często dyskutujemy o podjętym temacie gry. Tworzyliśmy już projekty o nietolerancji, smogu, złym odżywianiu, wycince lasów tropikalnych czy zmianach klimatycznych. W C0DE.DES1GN.GAME nie tworzymy klasy tylko zespół, który uczy się umiejętności jutra. Staramy się budować relacje partnerskie. Przeszliśmy z dzieciakami na „Ty”, a brak barier powoduje, że młodzi ludzie nie wstydzą się mówić o swoich problemach i pomysłach – mówi Dominik Koziarski, założyciel LBA.

Celem programu jest zmiana nawyków korzystania z nowych technologii: z biernych na aktywne i twórcze. Poziom zajęć dopasowywany jest do indywidualnych umiejętności, predyspozycji i doświadczenia uczestników. Prowadzący akcentują wpływ każdego z dzieci na projekt, co ma wzmacniać ich poczucie własnej wartości i pewność siebie w podejmowaniu codziennych decyzji. Zajęcia prowadzone są zgodnie z zasadami design thinking, czyli projektowania z uwzględnieniem potrzeb użytkowników.

– Dodatkowo chcemy uczyć młodych ludzi także bezpiecznego i etycznego korzystania z mediów społecznościowych oraz podstaw przedsiębiorczości. Nasz autorski program został przygotowany przez geeków, praktyków oraz pracowników naukowych z Reykjavik University oraz Politechniki Śląskiej – dodaje Dominik Koziarski.

Z oferty Little Bit Academy skorzystało już około 200 uczestników w kilku śląskich miastach, Krakowie, a także wychowankowie katowickiego Domu Aniołów Stróżów.

Działalność LBA została uhonorowana m.in. główną nagrodą podczas śląskiej edycji konkursu Startups Den i wyróżnieniem “Najlepszy Debiut w Biznesie” podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich przedsiębiorstw.

W środę, 20 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie kolejnych grup w Gliwicach. Uczniowie klas 2-4 zaproszeni są na godz. 16.30, a starsi (klasy 5-8) na godz. 17.30. Miejscem spotkania jest budynek F4 kampusu Future Processing przy ul. Bojkowskiej 37A (Nowe Gliwice). Gliwicka firma technologiczna, gospodarz wydarzenia, jest partnerem Little Bit Academy.


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31