Norweskie sklepy wycofują ze sprzedaży wojenne gry komputerowe

PAP 30-07-2011, 18:34

Większość norweskich sklepów mających w swoim asortymencie wojenne gry komputerowe zdecydowała się wycofać je ze sprzedaży w obawie, że mogłyby inspirować do podobnych zamachów, jak przeprowadzone 22 lipca przez Andersa Behringa Breivika, który zabił 77 osób.

Breivik napisał w swoim manifeście, że od roku grał regularnie w grę World of Warcraft. Z tego powodu oraz z szacunku dla rodzin zabitych przez Breivika zdecydowaliśmy się do odwołania wycofać gry wojenne oraz inne, w których strzela się do ludzi - powiedział dziennikowi "Verdens Gang" Geir Inge Stokke, dyrektor handlowy sieci supermarketów Coop Norge. Obejmuje ona 1300 sklepów, a jej obroty roczne wynoszą 20 mld koron (10 mld złotych).

Podobnie postąpiła największa norweska sieć sklepów zajmujących się sprzedażą płyt muzycznych, filmów i gier komputerowych - Platekompaniet. Po szczegółowej wewnętrznej ocenie sytuacji zdecydowaliśmy się wycofać wszystkie brutalne gry komputerowe z naszego asortymentu - poinformował w rozmowie z "Verdens Gang" dyrektor tej sieci odpowiedzialny za gry komputerowe.

>> Czytaj także: Ponad milion osób tworzy wirtualny łańcuch w hołdzie ofiarom zamachów w Norwegii


Następny artykuł » zamknij

NK.pl odświeża regulamin

Źródło: PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy