Nokia N900 - nowy tablet internetowy

28-08-2009, 19:36

Szybszy procesor, więcej pamięci, ale mniejszy ekran - taki jest Nokia N900, nowy tablet internetowy fińskiej Nokii.

Kończący się właśnie tydzień zdecydowanie upłynął pod znakiem Nokii. Fiński producent telefonów komórkowych najpierw ogłosił, że wchodzi w rozwijający się szybko rynek netbooków, by dwa dni później poinformować, że z początkiem 2010 roku uruchomi usługi finansowe w swoich telefonach pod nazwą Nokia Money. Teraz przyszedł czas na Nokię N900 - najnowszy tablet internetowy.

Linia urządzeń, których uwaga koncentruje się na dostępie do internetu oraz multimediach, liczy już sobie cztery wcześniejsze modele. Nokia N900 będzie piątym z kolei - jego premiera przewidziana jest na październik.

Urządzenie wyposażone jest w procesor 600 MHz, a także wbudowaną pamięć o pojemności 32 GB (dzięki kartom SD możliwe jest jej rozbudowanie do 48 GB). Ekran dotykowy o powierzchni 3,5 cali zapewnia rozdzielczość na poziomie 800 na 480 pikseli. Komunikację umożliwia - oprócz WiFi, EDGE, WCDMA oraz GPRS - także technologia 3G. Nokia N900 posiada również klawiaturę QWERTY.

Cena urządzenia ma wynosić 500 euro. Dzięki dopłatom sieci komórkowych będzie ona zapewne niższa. Nie wiadomo, czy Nokia N900 pojawi się w Stanach Zjednoczonych - podaje Eric Bangeman Ars Technica w artykule Nokia "evolves" away from Internet Tablets with new N900.


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tabletytag Nokia N900tag Nokiatag N900
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy