Noc z Muzeum Konsol i Gier Wideo

14-05-2019, 16:29

Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl zaprasza na retrogranie w takie hity, jak: Super Mario Bros., Chip ‘n’ Dale, Pac-man, Tetris i wiele innych podczas Europejskiej Nocy Muzeów. W trakcie wydarzenia będzie można także obejrzeć unikalne eksponaty takie jak Vectrex – konsola z wbudowanym monitorem kineskopowym, Atari Jaguar, przenośną konsolę Sega Gamegear z tunerem TV, Atari Lynx, a także wszystkie retro konsole ze stajni Nintendo.

Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl istnieje od 2011 roku i jest pierwszym Muzeum Konsol w północnej Polsce. Przez ostatnie 6 lat we współpracy z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy a także Domem Kultury Modraczek oraz Akademicką Przestrzenią Kulturalną WSG organizowało cieszące się dużą popularnością bydgoszczan wystawy konsol i gier wideo.

Od maja 2018 roku Muzeum mieści się przy ulicy Adama Grzymały-Siedleckiego 27 w Bydgoszczy, gdzie można nie tylko obejrzeć stare konsole, ale także na nich pograć. 

18 maja 2019 roku od godziny 17:00 do 22:00 będzie można przypomnieć sobie kultowe już gry, albo zapoznać z nimi młodsze pokolenia. Do dyspozycji odwiedzających przeznaczone będzie 5 stanowisk z konsolami do grania, a do obejrzenia czekać będzie ponad 100 eksponatów! 

Źródło: Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy